Valmieras Ziņas

Jānis Skrūzkalns: ir četri dažādi “uzņēmēju gēni” – būvētājs, oportūnists, speciālists un inovators

Ir četri dažādi uzņēmēju gēni – būvētājs, oportūnists, speciālists un inovators. Katram no šiem tipiem ir nepieciešama cita veida plānošana, uzdevumi un kolektīvs, sarunā ar portālu “Valmieras Ziņas” atzina BOSI Baltijas reģiona vadītājs Jānis Skrūzkalns.

Saprotot uzņēmēja gēnu, var saprast arī to, kā un kāpēc kurš uzņēmēja tips domā, norādīja J.Skrūzkalns. “Stāsts ir par to, kā palīdzēt uzņēmējam īstenot pēc iespējas straujāku izaugsmi – kā saprast, kāpēc vienas un tās pašas metodes viņa uzņēmumā strādā ar citiem rezultātiem nekā citā un līdzīgi.”

Sekmīgs bizness ir atkarīgs no plāna un cilvēkiem, kuri tajā ir iesaistīti. “Vienam uzņēmēja gēnam ir vajadzīga viena veida stratēģija, otram – cita. Katram uzņēmējam ir savas nianses, lai arī skolās vēl līdz šim visiem māca, ka ir viens uzņēmuma vadības modelis, kas it kā ved pie straujas izaugsmes. Tā nu gluži nav. Stratēģija ir jāpielāgo.”

Parasti cilvēkam ir divi izteikti vai varbūt trīs uzņēmēju gēni. Četrus vienā cilvēkā neesot gadījies redzēt, atzina J.Skrūzkalns. “Kastītēs cilvēkus negribu likt, bet kopīgās iezīmes ir gan pie viena, gan otra tipa, un, kad es semināros stāstu, tad cilvēki visu laiku māj ar galvu – viņi atpazīst šīs iezīmes sevī vai kādā citā, kolēģī, draugā, un saprot arī tās konsekvences, ko tas izraisa.

Arī veidojot darba komandu, ir ļoti svarīgi saprast, kurā jomā cilvēks strādās – vai viņš būs pārdošanas jomā, vai viņš būs darbā ar skaitļiem – arī tur ir jāzina, kādiem cilvēkiem šos pienākumus būs vieglāk veikt. “Parasti uzņēmējs var attīstīt sevī arī pārējos gēnus, kaut dominē citi. Ir iespējams arī apslāpēt atsevišķus gēnus, ko parasti darba oportūnisti, jo bieži gadās pārāk augstu mērķēt un “krist”.”

Savukārt kolektīvā sadarboties labāk esot dažādu uzņēmēju gēnu pārstāvjiem. “Saprotot savu uzņēmēju gēnu un tā iezīmes viņi arī daudz labāk saprastu veidus, kā sadarboties, kā bagātināt kolektīvu un izmantot katra potenciālu. Trakāk ir tad, ja ir trīs partneri, kas perfekti saprotas un, visticamāk, viņi visi ir viens gēns, kas nozīmē, ka, uzliekot viņus pilnā kvadrātā, viņi visi ir vienā stūrī, bet citi gēni nepārklājas un pārējais laukums ir tukšs. Uzņēmējdarbībā tomēr ir labāk, ja ir no katra gēna kaut kas. Labāk, lai viņi nedaudz paplēšas, bet kopā tiek uz priekšu daudz straujāk.”

Pēc J.Skrūzkalna teiktā, parasti, pēc semināra noklausīšanās par BOSI, jeb būvētāja, oportūnista, speciālista un inovatora uzņēmēja gēniem, tā dalībnieki daudz labāk izprotot sevi, savus parnerus, klientus, un arī daudz labāk spēj izskaidrot, kāpēc ir noticis tieši tā, kā līdz šim ir noticis. “Tās pamatatziņas, piemēram, speciālistiem ir tās, ka nevajag pašiem ar pārdošanu nodarboties, bet oportūnistiem nevajag pašiem rēķinus sastādīt.”

Jau ziņojām, ka otrdien, 7.oktobrī Valmieras Kultūras centrā Uzņēmēju dienu ietvaros notika seminārs par jauno Uzņēmēja gēna programmu jeb BOSI metodoloģiju. Šo metodoloģiju pielieto, lai panāktu strauju un ilgtspējīgu biznesa pieaugumu – apgrozījuma kāpināšanu trīs līdz desmit reizes piecu līdz septiņu gadu periodā, vienlaikus nodrošinot veselīgu uzņēmuma rentabilitāti. Semināru vadīja BOSI Baltijas reģiona vadītājs Jānis Skrūzkalns.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt ierosinājumu pilsētās ielu apstrādei sāls vietā izmantot smiltis?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

V.L.T. - viens no lielākajiem, stabilākajiem un perspektīvākajiem Latvijas iepakojumu ražošanas uzņēmumiem ar 19 gadu darba pieredzi. Mūsu darbības sfēra ir pārtikas iepakojumu ražošana. Firmai nepieciešams Ražošanas tehnologs/-e Galvenie darba pienākumi un atbildība: Vadīt un kontrolēt papīra masas pārstrādes procesus. Aprakstīt, kontrolēt un ieviest tehnoloģiskos procesus. Kontrolēt jaunu produktu, materiālu ieviešanu ražošanā. Koordinēt nepieciešamo izmaiņu un uzlabojumu ieviešanu ražošanā Piedalīties attīstības projektu izstrādē un ieviešanā Priekšlikumu un ieteikumu sagatavošana darba efektivitātes uzlabošanai, racionālai materiālo resursu. Kvalitātes dokumentācijas uzturēšana Prasības: Pieredze vakancē vai līdzīgā amatā Teicamas latviešu valodas zināšanas, labas svešvalodu zināšanas-vēlams angļu (krievu sarunvalodas līmenī) Teicamas komunikācijas spējas un prasmes darbā ar cilvēkiem Precizitāte un augsta atbildības sajūta Analītiska domāšana, spēja apstrādāt un izvērtēt datus Pieredze patstāvīgi un mēķtiecīgi organizēt darbu, noteikt prioritātes. Zināšanas par kvalitātes pārbaudes metodēm, mērinstrumentiem, iekārtām. Prasmes darbā ar datoru Piedāvajam Patstāvīgu, atbildīgu un dinamisku darbu. Normāls darba laiks Atsaucīgus un draudzīgus kolēģus. Mūsdienīgus darba apstākļus un stabilu atalgojumu sistēmu (pluss bonusu sistēma no padarītā darba) Darba vieta: Mūrmuižas ielā 11a, Valmiera. Pieteikšanās: iesūtot savu CV uz e-pasta adresi:janis.murnieks@eggbox.lv Profesija: TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-30 Kontaktpersona: Jānis Mūrnieks Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

aicina darbā VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTU Darba pienākumu apraksts: rezervēt viesnīcas istabas un pasākumus; koordinēt viesnīcas dienestu darbību; uzņemt viesus; organizēt kvalitatīvu viesu apkalpošanu; noformēt dokumentus atbilstoši normatīvajiem un lietvedības noteikumiem; veikt norēķinus; sastādīt, pārzināt un lietot darba procesā norēķinu, inventarizācijas un atskaites dokumentāciju; uzturēt viesmīlības atmosfēru viesnīcā. Prasmes un īpašības: prasme organizēt komandas darbu; pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas; lietot ar darba pienākumu izpildi saistītās datorprogrammatūras; strādāt ar biroja tehniku un aprīkojumu; strādāt ar kases aparātu; apkalpot viesus, sazinoties valsts valodā, krievu un angļu valodā; lietot profesionālo terminoloģiju valsts valodā, krievu un angļu valodā. Izglītības prasības: Augstākā vai nepabeigta augstākā izglītība /vēlams tūrisma un viesnīcu vadībā/. Mēs piedāvājam: apmācību; labu darba pieredzi un darba apstākļus četru zvaigžņu viesnīcā; maiņu darbu, arī naktsmaiņas; konkurētspējīgu atalgojumu un sociālās garantijas. CV ar norādi "Viesu uzņemšanas dienesta speciālists" sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv Profesija: VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tūrisms / Viesnīcas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-31 Darba sākšanas datums: 2018-04-02 Kontaktpersona: Liāna Dance Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri