Valmieras Ziņas

Gjensidige Latvija dāvina dūmu detektorus maznodrošinātām ģimenēm

Gjensidige Latvija iniciatīvas – kampaņas Mājokļa Drošības Mēnesis 2018 ietvaros tika noskaidrots, ka trešdaļa (32%) aptaujāto savu mājokli uzskata par nedrošu pret ugunsnelaimēm, taču dūmu detektori mājoklī ir uzstādīti vien mazāk nekā 19% iedzīvotāju. Iesaistoties problēmas risināšanā, Gjensidige Latvija dāvina dūmu detektorus maznodrošinātām ģimenēm Valmierā un atgādina, ka dūmu detektoru esamība samazina ugunsgrēkos bojāgājušo skaitu par 75%.

Gjensidige Latvija pasniegusi 50 dūmu detektoru dāvinājumu Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldei, kas nogādās tos Valmieras maznodrošinātajām ģimenēm. Dāvinājumu saņēma Valmieras pašvaldības domes Sociālo un veselības lietu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Skrastiņš un Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece, informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

“Iedzīvotājiem aizvien trūkst izpratnes par ugunsdrošības jautājumiem mājoklī. Tas tika noskaidrots arī Gjensidige Latvija veiktajā pētījumā, tāpēc mūsu mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji pilnvērtīgi veiktu preventīvās darbības ar mērķi nodrošināties pret ugunsnelaimju gadījumiem. Saprotams, ka, izvērtējot prioritāri iegādājamās preces, dūmu detektors visticamāk nebūs starp tām, taču ārkārtas situācijā tas var glābt pat cilvēku dzīvību. Galvenā riska grupa ir tieši iedzīvotāji ar zemiem un ļoti zemiem ienākumiem. Šī viennozīmīgi ir būtiska sabiedrības daļa un mēs arī turpmāk centīsimies izglītot iedzīvotājus par ugunsdrošības jautājumiem, mazinot ugunsnelaimju risku Latvijā,” stāsta Gjensidige Latvija Valmieras pārstāvniecības vadītājs Guntars Ozols.

Kā zināms, sākot ar 2020. gada 1. janvāri visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Dūmu detektors var pasargāt mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņas ārkārtas situācijas un ugunsgrēka briesmām. Negaidot ugunsdrošības likumdošanas izmaiņas, Gjensidige Latvija aicina laikus parūpēties par ugunsdrošību savos mājokļos.

Lai izglītotu iedzīvotājus par rīcību ugunsgrēka situācijās, Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Latvijas Ugunsdzēsības asociāciju un uzņēmumu FN serviss sagatavoja arī informatīvu materiālu daudzdzīvokļu ēkām un privātmājām, kas ir pieejams interneta vietnē: www.majokladrosiba.lv.

2018. gadā Mājokļa Drošības Mēnesis aktualizē ugunsdrošības jautājumus, vēršot iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības riskiem un rīcībai ugunsnelaimes situācijā dzīvojamās ēkās, īpaši uzsverot situāciju daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri