Valmieras Ziņas

Fotostāsts: Svētdiena pie Smiltenes apkārtnes ezeriem

Pēc piektdienas sniegiem bija grūti noticēt, ka piepildīsies meteorologu prognozējumi par +15 grādiem, sauli un jauko svētdienu, taču viss bija, kā solīts. Žēl, ka ne visiem svētdiena ir brīvdiena, bet tiem, kuri no darba brīvi, varēja pilnībā ļauties atpūtai dabā.

Daudzi Vidzemes augstskolas studenti, valmierieši, aktīvisti no Rīgas, Ogres un pat no Turcijas (kopā ap 40 cilvēku), kā arī taksīte Frīda svētdienu pavadīja pārgājienā gar Smiltenes apkārtnē esošajiem ezeriem. Pa meža taciņām, Smiltenes ielām un zemes ceļiem pārgājiena dalībniekus vadīja Vidzemes augstskolas students Toms Treimanis.

Ceļojums sākās pie Smiltenes mācītājmuižas un tās ezera, tālāk ceļš vijās uz Cērtenes dzirnavezeru un Cērtenes pilskalnu, kas ir vissenākais Smiltenes pagātnes liecinieks. Ceļotāji varēja iet gan pa parastu meža celiņu, gan pa īpaši izveidoto veselības taku.

Lai gan pārgājiena mērķis bija iepazīties ar Smiltenes puses ezeriem, liekas, tas daudziem nebija svarīgākais uzdevums. Šo noteikti varētu nosaukt par pārgājienu „Pretī pavasarim”, jo daudz kas šogad tika ieraudzīts pirmo reizi – pirmā varde, pirmie taureņi (dzelteni), pirmais zalktis, pirmie stārķi, pirmās meža vizbulītes… Ar dažu zinātāju palīdzību tika iepazīta arī zaļā peltīgera jeb vairogķērpji.

Un veselības takas būtībā bija visa pārgājiena garumā, kāpjot augšā un lejā, pārvarot dažus šķēršļus, baudot svaigo pavasara gaisu un silto saulīti. Jācer, ka pēc šīs dienas D vitamīna analīžu rezultāti daudziem uzlabosies.

Ejot pa Tepera ezera promenādi, klausoties un skatoties ūdens tecējumu pārgāznē, bija jādomā par to, ka smiltenieši var priecāties par tik skaistu un sakoptu apkārtni, gājēju un velo braucēju celiņiem, tik daudziem ezeriem pilsētas apkārtnē, kur atpūsties no ikdienas darbiem un steigas.

Pie Spiciera ezera tika kurināts ugunskurs, baudītas līdzpaņemtās pusdienas un uzņemts spēks atlikušajiem kilometriem. Pie Niedrāja ezera varēja redzēt, ka šīs dabas takas ir iecienītas daudziem, bet mūsu taka vēl vijās gar Salaiņa ezeru un noslēdzās pie Naudas akmens, kur tapa pārgājiena dalībnieku kopbilde. Izrādās, ka plānotais (16 km) pārgājiens bija mazliet pārsniegts, dažu ceļotāju navigācijas ierīces rādīja 20 un pat mazliet vairāk kilometru.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri