Valmieras Ziņas
makonis
12°C
Vējš: 4 m/s

Fotostāsts: Svētdiena pie Smiltenes apkārtnes ezeriem

Pēc piektdienas sniegiem bija grūti noticēt, ka piepildīsies meteorologu prognozējumi par +15 grādiem, sauli un jauko svētdienu, taču viss bija, kā solīts. Žēl, ka ne visiem svētdiena ir brīvdiena, bet tiem, kuri no darba brīvi, varēja pilnībā ļauties atpūtai dabā.

Daudzi Vidzemes augstskolas studenti, valmierieši, aktīvisti no Rīgas, Ogres un pat no Turcijas (kopā ap 40 cilvēku), kā arī taksīte Frīda svētdienu pavadīja pārgājienā gar Smiltenes apkārtnē esošajiem ezeriem. Pa meža taciņām, Smiltenes ielām un zemes ceļiem pārgājiena dalībniekus vadīja Vidzemes augstskolas students Toms Treimanis.

Ceļojums sākās pie Smiltenes mācītājmuižas un tās ezera, tālāk ceļš vijās uz Cērtenes dzirnavezeru un Cērtenes pilskalnu, kas ir vissenākais Smiltenes pagātnes liecinieks. Ceļotāji varēja iet gan pa parastu meža celiņu, gan pa īpaši izveidoto veselības taku.

Lai gan pārgājiena mērķis bija iepazīties ar Smiltenes puses ezeriem, liekas, tas daudziem nebija svarīgākais uzdevums. Šo noteikti varētu nosaukt par pārgājienu „Pretī pavasarim”, jo daudz kas šogad tika ieraudzīts pirmo reizi – pirmā varde, pirmie taureņi (dzelteni), pirmais zalktis, pirmie stārķi, pirmās meža vizbulītes… Ar dažu zinātāju palīdzību tika iepazīta arī zaļā peltīgera jeb vairogķērpji.

Un veselības takas būtībā bija visa pārgājiena garumā, kāpjot augšā un lejā, pārvarot dažus šķēršļus, baudot svaigo pavasara gaisu un silto saulīti. Jācer, ka pēc šīs dienas D vitamīna analīžu rezultāti daudziem uzlabosies.

Ejot pa Tepera ezera promenādi, klausoties un skatoties ūdens tecējumu pārgāznē, bija jādomā par to, ka smiltenieši var priecāties par tik skaistu un sakoptu apkārtni, gājēju un velo braucēju celiņiem, tik daudziem ezeriem pilsētas apkārtnē, kur atpūsties no ikdienas darbiem un steigas.

Pie Spiciera ezera tika kurināts ugunskurs, baudītas līdzpaņemtās pusdienas un uzņemts spēks atlikušajiem kilometriem. Pie Niedrāja ezera varēja redzēt, ka šīs dabas takas ir iecienītas daudziem, bet mūsu taka vēl vijās gar Salaiņa ezeru un noslēdzās pie Naudas akmens, kur tapa pārgājiena dalībnieku kopbilde. Izrādās, ka plānotais (16 km) pārgājiens bija mazliet pārsniegts, dažu ceļotāju navigācijas ierīces rādīja 20 un pat mazliet vairāk kilometru.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „VTU Valmiera” aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU Smiltenes autoostā Reģ. Nr. 40003004220 DARBA PIENĀKUMI: • pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku • darbs ar kases aparātu • biļešu pārdošana pasažieriem • pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: • vidējā izglītība • D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95. kods) • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes • latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam • vēlams D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: • darbu stabilā uzņēmumā • sociālās garantijas • profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Smiltenes autoostā” līdz 2017. gada 11. augustam iesniegt: • sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv • sūtot pa pastu uz adresi „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tie ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) • personīgi Smiltenes autoostas kasē Pils ielā 1 Smiltenē vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00. Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informācija 29437762

Mūsu partneri