Valmieras Ziņas

Foto: Turpinās Rietumu industriālās maģistrāles būvniecība

Turpinās Valmieras pilsētas Rietumu industriālās maģistrāles būvniecība, divu kilometru garumā pagarinot Leona Paegles ielu un savienojot to ar autoceļu P18 Valmiera-Smiltene.

Kā informēja SIA “Limbažu ceļi” būvdarbu vadītājs Dāvis Skrastiņš, pašlaik notiek apauguma noņemšana, zemes rakšanas darbi un komunikāciju izbūve divos posmos – L.Paegles ielā no Brēžas ielai līdz Ausekļa ielai un jaunbūvējamā posmā no V.Baloža un Rietekļa ielas krustojuma līdz Somu un E.Lācera ielas krustojumam.

D.Skrastiņš pastāstīja, ka būvniecības gaitā nav radušies sarežģījumi, tādēļ darbi rit saskaņā ar grafiku. Tas paredz, ka šogad L.Paegles ielas posmā no Brēžas ielai līdz Ausekļa ielā tiks veikti visi būvdarbi un uzklāts asfalts, savukārt jaunbūvējamā posmā tiks izveidotas komunikācijas un ceļa uzbērums, lai darbus varētu turpināt nākamgad. Šogad vēl netiks rekonstruēts nelielais Ausekļa ielas posms no L.Paegles ielas līdz V.Baloža ielai.

Jau ziņots, ka projekta ietvaros L. Paegles iela tiks turpināta gar Putriņu mežu līdz Ausekļa ielai. Tālāk kravas auto maģistrāle virzīsies pa Ausekļa ielu līdz Voldemāra Baloža ielai. Savukārt Voldemāra Baloža ielai pie pagrieziena uz Jumaras ielu plānots izbūvēt turpinājumu līdz Somu ielai. Paredzēts, ka pēc projekta realizācijas samazināsies vidējā satiksmes intensitāte Jumaras, Ausekļa un Rīgas ielās. Ielas tiks atslogotas no kravas automašīnu plūsmas.

Savienojuma izbūves darbus veic SIA “Limbažu ceļi”. Izmaksas plānotas 3 789 975,47 EUR apmērā. Būvuzraudzību veic SIA “Geo Consultants” par līgumsummu 119 306 EUR.

Valmieras pilsētas pašvaldība noslēgusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Valmieras pilsētas Rietumu industriālās maģistrāles attīstība – L.Paegles ielas savienojums ar TEN-T tīklu” īstenošanu.

Projekta realizēšanai piešķirts Eiropas Kohēzijas fonda finansējums 2,87 miljonu EUR apmērā. Ielu pārbūvi paredzēts realizēt līdz 2020.gada jūnijam.

Ielu pārbūves mērķis ir nodrošināt atsevišķu Valmieras industriālo teritoriju savstarpēju sasaisti, kā arī savienojumu ar starptautisko autoceļu tīklu TEN-T, kur ietilpst arī autoceļš A3. Tas sasaucas arī ar vienotā Eiropas transporta pamattīkla izveides nepieciešamību veicināt turpmāku ekonomisko izaugsmi, kā arī nodrošināt vienotā Eiropas tirgus sekmīgu darbību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri