FBK “Valmiera” ar SK “Pārgauju” cīnās par vietu finālā, pēc pirmajām spēlēm sērijā līdzsvars

Aizvadītajā nedēļas nogalē sākās ELVI florbola līgas pusfināla spēles. Sērijā līdz 4 uzvarām par vietu finālā vienā no pāriem cīnās FBK “Valmiera” un SK “Pārgauja”. Pirmās spēles tika aizvadītas Valmierā un, lai gan mājinieki iesāka ar pārliecinošu uzvaru, pēc pirmajām spēlēm sērijā līdzsvars – 1:1.

Pirmo spēli, ko klātienē noskatījās teju 700 līdzjutēju, abas komandas sāka samērā piesardzīgi. Pirmā perioda laikā abu komandu vārtsargi palika nepārspēti. Arī otrā perioda sākums par sagaidāmu vārtu birumu neliecināja, līdz pienāca 27. minūte, kad no “Pārgaujas” vārtu priekšas bumbiņu Renāra Arāja sargātajos vārtos raidīja Lauris Alvis Stiprais – 1:0. Kā izrādījās, tas bija tikai sākums, jo nākamo 60 sekunžu laikā viesu aizsardzība kapitulēja vēl divas reizes – pa golam iemeta Arvis Kārkliņš un Mārtiņš Broks, panākot 3:0.

Spēles 33. minūtē pēc Mārtiņa Kājiņa metiena bumbiņa atsitās pret bortu, bet “Pārgaujas” vārtsargs, mēģinādams to noķert, pats praktiski noorganizēja vārtu guvumu – 0:4. Līdz otrajam pārtraukuma Kājiņš izcēlās ar vēl vienu rezultatīvu metienu. Tikai 36. minūtē savu nulli no rezultātu tablo nodzēsa stalbieši – golu, kas, kā vēlāk izrādījās, bija ar goda vārtu statusu, guva Gvido Lauga (1:5). Pēdējā periodā “Valmiera” turpināja savu pretinieku graušanu, gūstot četrus bezatbildes vārtus. Pa golam iemeta Arnijs Kuratņiks un Matīss Salmiņš, bet Mārtiņš Broks uzbrukumā izcēlās vēl divas reizes, noformējot sev “hat-trick”. Rezultātā pārliecinoša uzvara mājiniekiem – 9:1.

Arī sērijas otrajā spēlē valmierieši bija tie, kuri atklāja spēles rezultātu, bet nu jau krietni agrāk. “Valmieras” spēlējošais treneris Aigars Belasovs, kurš sērijas pirmajā mačā bija palicis tukšā, jau 5. minūtē izdarīja tālu un precīzu metienu – 1:0. Šoreiz stalbieši atbildi parādā nepalika – 14. minūtē “Pārgaujas” spēlējošais treneris Ingus Laiviņš spēlētāju burzmā prata piespēlēt gados jaunajam Jānim Driļevskim, kurš uzticību attaisnoja – 1:1. Otrajā trešdaļā Stalbes florbolisti, kuriem atkāpšanās iespēju nav daudz, bija aktīvāki uzbrukumā un tas attaisnojās – 22. minūtē Edgars Puriņš pirmo reizi šajā sērijā izvirzīja vadībā “Pārgauju” (2:1).

46.minūtē viesi par skaitliskā sastāva pārkāpumu tika sodīti ar divu minūšu noraidījumu, bet valmierieši to neprata izmantot un rezultāts nemainījās. Tiesa, tas notika uzreiz pēc tam, kad “Pārgauja” atkal bija piecu laukuma spēlētāju sastāvā. Valmieras komandas kapteiņa Matīsa Salmiņa ļoti tālu metienu prata pielabot Mārtiņš Kājiņš, atjaunojot neizšķirtu rezultātu – 2:2. 52. minūtē uzbrukumā izcēlās “Pārgaujas” kapteinis Mārtiņš Rajeckis, kurš ar tālu metienu ļoti precīzi raidīja bumbiņu valmieriešu vārtu tuvajā “devītniekā”, vēlreiz izvirzot vadībā savu komandu – 3:2. Kā izrādījās vēlāk, tiešajā mačā bija izšķirošie vārti. “Pārgauja” varēja svinēt uzvaru ar 3:2, sērija līdz četrām uzvarām atjaunojot līdzsvaru – 1:1.

Nākamās pusfināla cīņas notiks nākamajā nedēļas nogalē – 24. un 25. martā Cēsīs. Spēļu sākums Cēsu pilsētas sporta kompleksā plkst. 17:00. Neatkarīgi no šo spēļu iznākuma, pusfināla sērija atgriezīsies Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā 31.martā plkst.18:00.