Valmieras Ziņas

Efektīvākās kredītu atmaksas metodes

Mūsdienās dzīve uz parāda nav nekas neparasts. Vidusmēra cilvēkam ir vismaz viens ilgtermiņa aizdevums, piemēram, studiju kredīts vai hipotekārais kredīts, vēl šad tad tiek izmantota kredītlīnija vai kredītkartes un pa retam vēl tiek paņemts kāds neliels kredīts internetā. Ja visi šie aizdevumi tiek ņemti ar apdomu, tas nav nekas slikts, taču tas nenozīmē, ka kredītus atdot būs viegli. Ja jāatmaksā vairāki kredīti reizē, nereti cilvēki apmulst un nezina, kam pirmajam ķerties klāt, lai pēc iespējas ātrāk un izdevīgāk dzēstu savas parādsaistības. Tad arī nereti cilvēki nonāk kredītu jūgā un sabojā savu finansiālo situāciju. Lai tas nenotiktu, kredītu atmaksas ir jāplāno un tai ir jāizmanto kāds no zināmākajām un efektīvākajām kredītu atmaksas metodēm. Šeit būs dažas no tām.

Sniega bumbas metode

Viena no populārākajām un plašāk izmantotajām kredītu atmaksas metodēm ir sniega bumbas metode. Tā paredz, ka kredītu atmaksa vairāk tiek fokusēta uz īstermiņa kredītu atmaksu, ilgtermiņa kredītiem maksājot vien minimālo mēneša maksu. Lai izmantotu šo atmaksas metodi, vispirms ir jāizveido sarakts ar visiem aizdevumiem, sarindojot tos augošā secībā, proti, sākot ar mazākajiem aizdevumiem un beidzot ar lielākajiem. Ja jums ir vairāki kredīti ar vienādām aizdevumu summām, pirmos lieciet tos, kuriem ir augstākas procentu likmes. Kad tas izdarīts, katru mēnesi visus brīvos līdzekļus, ko varat veltīt kredīta atmaksai, sadaliet apgriezti proporcionāli šiem kredītiem. Kā jau tika minēts, lielākajiem kredītiem, ar garākajiem atmaksas termiņiem, veiciet tikai pašas minimālās iemaksas, lai jums nesāktu aprēķināt soda procentus, taču mazos kredītus centieties nosegt pilnībā. Ja naudas pietiek tikai daļējai kredītu atmaksai, fokusējieties uz pašiem mazākajiem aizdevumiem, reizē pielūkojot, lai netiktu aprēķināt soda procenti citiem kredītiem. Ja izmantosiet šo metodi, ātri vien tiksiet vaļā no mazajiem aizdevumiem un jums paliks tikai ilgtermiņa kredīti. Tad varēsiet fokusēties uz šo aizdevumu ātrāku apmaksu. Šī metode ir piemērota tad, ja jums ir daudz aizdevumu ar ļoti atšķirīgiem atmaksas termiņiem un aizdevuma summām.

Lavīnas metode

Otra populārākā kredītu atmaksas metode ir lavīnas metode. Tā ir ļoti līdzīga jau minētajai sniega bumbas metodei, taču šajā gadījumā, galvenais faktors, pēc kā tiek noteikta kredītu atmaksas secība, ir kredīta procentu likmju lielums, proti, pirmie tiek atmaksāti tie kredīti, kuriem ir augstākas procentu likmes. Tā kā vairumā gadījumu, īstermiņa aizdevumiem kredītu procentu likmes ir augstākas, nereti abas metodes sakrīt, jo tik un tā pirmie tiks maksāti mazākie aizdevumi, taču atšķirība ir tad, ja, piemēram, ir paņemti vairāku veidu īstermiņa aizdevumi. Piemēram, ja jums jāatmaksā kredītkaršu parādi un ātrie kredīti, šajā gadījumā ātrie kredīti noteikti būs prioritāte. Parasti lavīnas metode ļauj atmaksāt kredītus īsākā laikā, taču šī metode prasa vairāk gribasspēka, jo kredītu atmaksa vairumā gadījumu ir koncentrētāka.

Kredītu konsolidēšana

Vēl viena, visnotaļ atšķirīga, metode ir kredītu konsolidēšana jeb apvienošana. Šī metode parasti tiek izmantota tad, ja ir vairāki īstermiņa aizdevumi, kas jāsedz teju vienlaicīgi. Šādā gadījumā nereti ir iespējams segt tikai vienu kredītu, kamēr pārējiem pieaug soda procenti vai arī ir jāmaksā par kredīta pagarināšanu. Tas ir ļoti dārgi un neizdevīgi. Veicot kredītu apvienošanu, visi šie mazie aizdevumi tiek apvienoti vienā ilgtermiņa vai vidēja termiņa aizdevumā. Kredītus iespējams apvienot gan pašam kredītņēmējam, paņemot vienu ilgtermiņa aizdevumu un ar to nomaksājot visus īstermiņa aizdevumus, gan arī izmantojot kreditoru piedāvātu kredītu apvienošanas pakalpojumu. Otrais variants izmaksās dārgāk, taču tas ir daudz ērtāk, jo tad kreditors pats parūpējas par iepriekšējo saistību nosegšanu un jums atliek vien maksāt paņemto ilgtermiņa aizdevumu.

Atkarībā no tā, kāda ir jūsu situācija un kopējās saistības, ir nepieciešams izvēlēties piemērotu kredītu atmaksas modeli un pie tā pieturēties. Ja centīsities haotiski maksāt savus parādus, to summa tikai pieaugs soda procentu dēļ. Ir jābūt konkrētam rīcības plānam, lai pēc iespējas ātrāk un bez liekiem izdevumiem, tiktu vaļā no visām kredītsaistībām.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ziemeļvidzemes internātpamatskola aicina darbā direktora vietnieku/-ci audzināšanas jomā. Prasība pretendentam: - augstākā pedagoģiskā izglītība, - darba pieredze iestādes pedagogs vai vadošā amatā, - labas latviešu valodas zināšanas, - prasme strādāt ar biroja un mūsdienīgu sakaru tehniku, - prasme vadīt, būt uzņēmīgam, atbildīgam,neatlaidīgam, - psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Galvenie darba pienākumi: - plānot un vadīt kvalitatīvi audzināšanas procesu, - nodrošināt savlaicīgu dokumentu pārraudzību, - atbalstīt un veidot veiksmīgu sardarbību ar darbiniekiem, audzēkņiem un audzēkņu vecākiem. Piedāvājam: - pilnu slodzi 40 h nedēļā, - profesijas pilnveidošanos, - teicamus darba apstākļus un draudzīgu kolektīvu. Tālrunis informācijai-26423042 Pieteikumu dokumentus -motivācijas vēstuli, CV un izglītību dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu ziemeļvidzeme@kocenunovads.lv līdz 2018.gada 24.augustam plkst.16.00 Profesija: SKOLAS DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas iela 5, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov., un Dauguļu skola, Dikļu pagasts, Kocēnu novads Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-08-24 Darba sākšanas datums: 2018-08-27 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri