Valmieras Ziņas

Divas ikdienas kļūdas, kas ilgtermiņā liek zaudēt kaudzi naudas

Svētku laiks, lai arī nu kā svaigi pagājis, tomēr var būt arī nežēlīgs, jo liek mums apjaust mūsu finanšu situācijas skarbo realitāti. Brīvdienu ceļojumi, Ziemassvētku un Jaungada ballītes un dāvanu apmaiņas patiesi ir lieli prieka avoti, bet tie tikpat labi arī izgaismo vai saasina finanšu resursu trūkumu. Lai izvairītos no brīža, kad aizdevums tūlīt (rahaa heti) uz karstām pēdām tiek izmantots kā glābējzvans finanšu cauruma aizlāpīšanai, esam uzskaitījuši sarakstu ar ikdienas kļūdām, kuras pieļaujam attiecībā uz savām finansēm. Apzināšanās, ka arī jūs ne reizi vien esat pieļāvuši zemāk minētās kļūdas, spēs jūs novirzīt pareizajā virzienā nākamreiz, kad nonāksiet līdzīgā situācijā. Turpiniet lasīt, lai iegūtu skaidru bildi un dažus padomus, kā izvairīties no šīm divām tipiskākajām problēmām, pirms vēl nav par vēlu.

Kļūda Nr.1: Nespēja uzsākt sarunu par algas paaugstinājumu

Kad mēs apspriežam lielākās naudas kļūdas, visticamāk, mēs parasti domājat tikai par to naudu, kas jau ir mūsu bankas kontā. Bet kā ir ar neizmantoto potenciālu šo naudas summu ik mēnesi palielināt? Viena no lielākajām mūsdienu darba ņēmēja problēmām ir tā, ka viņi nespēj uzsākt sarunu par algas paaugstinājumu ar savu darba devēju un vienmēr gaida, kad šī iniciatīva nāks tieši no darba devēja puses,  ne pašiem. Kāpēc lai darba devējs pašrocīgi paaugstinātu jūsu atalgojumu, ja jūs pat neesat izteicis šādu vēlmi? Darba devējs vienmēr būs ieinteresēts maksāt jums mazāk, it īpaši, ja no jūsu puses neizskan itin nekādas prasības vairāku gadu garumā. Bieži kā labākais laiks, lai risinātu sarunas par algas paaugstinājumu, tiek minēts tas brīdis, kad jums tiek piedāvāts jauns darbs vai jauns amats.  Taču pat tad, ja neesat nolēmuši mainīt darba vietu, atcerieties, ka jūs jebkurā laikā varat uzsākt sarunas par algas pārskatīšanu, priekšā liekot dzelžainu argumentāciju par jūsu ieguldījumu uzņēmuma attīstībā.

Sarunas par algas paaugstināšanu ir absolūti normāls solis jebkurā darba attiecību procesā. Tas ir tik dabiski līdz ar savu izaugsmi un ieguldījumu uzņēmumā, pieprasīt arī lielāku atalgojumu, faktiski, kad jūs atsakāties uzsākt sarunas par algas palielināšanu, jūs, visticamāk, atstājot naudu uz galda neizmantotu. Te gan uzreiz jābrīdina, ka iepriekš nesagatavotas sarunas bez konkrētiem pierādījumiem un argumentācijas, var beigties ar negatīvu iznākumu, taču kopumā tam nevajadzētu jūs atturēt no sarunu uzsākšanas kā tādas.

Kļūda Nr.2: Kredītkartes parāda uzturēšana

Mēs bieži vien iekrītam neziņas slazdos, kad tērējam pārāk daudz naudas, nemaz neapjaušot, cik patiesībā mums izmaksā kredītkartes izmantošana norēķinoties par ikdienas vai impulsa pirkumiem. Somu finanšu portāls Alfalainaa savos aprēķinos vienkārši parāda, ka, ja jums ir, teiksim, 1000 eiro liels kredītkartes parāds, un jūsu procentu likme šai kartei ir 15%, tad procenti vien gadā laikā jums izmaksās 150 eiro. 150 zemē nomesti eiro! Vienīgais risinājums, kas reti kuram iet pie sirds, ir saņemties un pārtraukt kredītkaršu izmantošanu ikdienas norēķiniem un uzsākt parāda dzēšanu. Vislabāk to izdarīt ir uzreiz, pat ja tas nozīmē, ka jums šim nolūkam ir jāizmanto iekrātais ārkārtas gadījumu fonds. Ja jums ir parāds, jums nekad nebūs īstu ietaupījumu, lai ko jūs arī darītu un cik minimālistiski dzīvotu. Nomaksājiet parādu vispirms, ja būs nepieciešams – vienmēr varēsiet aizņemties vēl, bet parāda atmaksai ir jābūt prioritātei. Ja jums nav naudas, lai visu kredītkaršu parādu nomaksātu ar vienu piegājienu, būtu jācenšas samazināt ikmēneša izdevumus, kur vien iespējams, un ietaupīto naudu novirzītu lielākiem kredītkaršu maksājumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt ierosinājumu pilsētās ielu apstrādei sāls vietā izmantot smiltis?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri