Valmieras Ziņas

Dažas slēpošanas trases ir gatavas sākt darbu nedēļas nogalē

Dažas no Latvijas slēpošanas trasēm ir gatavas sākt darbu nedēļas nogalē, liecina aģentūras LETA aptaujāto ziemas atpūtas un sporta kompleksu pārstāvju teiktais.

Cēsu apkārtnē Cīrulīšu pagastā esošā atpūtas kompleksa “Žagarkalns” valdes priekšsēdētājs Juris Žagars aģentūrai LETA sacīja, ka pirmo kompleksa slēpošanas trasi plānots atvērt sestdien plkst.11. Līdz tam paredzēts turpināt uz kalna pūst sniegu.

Pēc Žagara teiktā, sinoptiķu prognozes liecina, ka turpmāko dienu laikapstākļi sniega ražošanai būs labvēlīgi, tādēļ, viņaprāt, nākamās nedēļas nogalē darbu varētu sākt arī pārējās “Žagarkalna” trases.

Vienlaikus Talsu novada “Dziļlejās” esošās slēpošanas trases “Kamparkalns” īpašnieks Almants Kalniņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka patlaban, spriežot pēc laikapstākļiem, kalna darbība varētu tikt sākta nākamajā otrdienā vai trešdienā. Viņš piebilda, ka laicīgu trases darbību “Kamparkalnam” traucē arī tehniskas problēmas, kuras pašlaik tiek risinātas.

Kalniņš norādīja, ka šobrīd uz kalna pārtraukta sniega pūšana, jo gaisa temperatūra ir -2 grādi, kas sniega ražošanu padara ekonomiski neizdevīgu. Tomēr viņš sacīja, ka to varētu atjaunot naktī no piektdienas uz sestdienu, kad tiek solīti -6 grādi. “Atjaunosim pūšanu, un tālāk viss atkarīgs no sinoptiķu solītā,” skaidroja “Kamparkalna” īpašnieks, norādot, ka trases darba uzsākšanas laiks varētu tikt precizēts pirmdien “Kamparkalna” mājaslapā.

Savukārt atpūtas parka “Rāmkalni” tehniskais direktors un valdes loceklis Andis Jansons aģentūrai LETA sacīja, ka parks vēl joprojām gaisa temperatūras dēļ nav gatavs atvērt slēpošanas trasi. Kaut arī sinoptiķi nedēļas nogalē sola zemas gaisa temperatūras, vēl joprojām nav skaidrs, kādi laikapstākļi būs nākamās nedēļas nogalē. Jansons pieļāva, ka sniegu “Rāmkalnu” slēpošanas trasē varētu sākt pūst sestdien.

Vienlaikus Baldones pagastā esošā ziemas atpūtas kompleksa “Riekstukalns” mājaslapā publiskotā informācija liecina, ka patlaban tā slēpošanas trases nestrādā. Komplekss sniegu ražo no trešdienas rīta, tomēr solītās gaisa temperatūras nav pietiekami zemas, lai būtu iespējams to pietiekami saražot. Vienlaikus publikācijā teikts, ka “Riekstukalna” pārstāvji cer slēpošanas trases atvērt svētdien, tomēr par to vēl nav pietiekami lielas skaidrības.

Kā ziņots piektdienas rītā Latvijas galējos austrumu novados izklīduši mākoņi un gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -6..-7 grādiem. -7 grādi ir līdz šim zemākā gaisa temperatūra šajā ziemā Latvijā; septiņu grādu sals tika reģistrēts arī Pirmajos Ziemassvētkos Valkā.

Turpmākajās diennaktīs sals Latvijā pastiprināsies, bet prognozes par to, cik zemu noslīdēs gaisa temperatūra, ir atšķirīgas. Dažviet Vidzemē un Latgalē, ja debesis ilgstoši būs skaidras, tuvākajās naktīs iespējams aukstums līdz -15..-17 grādiem.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdienas rītā visā Latvijā, izņemt Rīgas jūras līča rietumu piekrasti, gaisa temperatūra bija -3..-5 grādi. Sals ļāva uzsākt sniega ražošanu vairākām slēpošanas trasēm, tostarp sniega pūtēji iedarbināti “Žagarkalnā”, “Ozolkalnā”, “Reiņa trasē”, “Fischer” slēpošanas centrā, “Gaiziņā” un “Milzkalnā”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri