Valmieras Ziņas

Dažas slēpošanas trases ir gatavas sākt darbu nedēļas nogalē

Dažas no Latvijas slēpošanas trasēm ir gatavas sākt darbu nedēļas nogalē, liecina aģentūras LETA aptaujāto ziemas atpūtas un sporta kompleksu pārstāvju teiktais.

Cēsu apkārtnē Cīrulīšu pagastā esošā atpūtas kompleksa “Žagarkalns” valdes priekšsēdētājs Juris Žagars aģentūrai LETA sacīja, ka pirmo kompleksa slēpošanas trasi plānots atvērt sestdien plkst.11. Līdz tam paredzēts turpināt uz kalna pūst sniegu.

Pēc Žagara teiktā, sinoptiķu prognozes liecina, ka turpmāko dienu laikapstākļi sniega ražošanai būs labvēlīgi, tādēļ, viņaprāt, nākamās nedēļas nogalē darbu varētu sākt arī pārējās “Žagarkalna” trases.

Vienlaikus Talsu novada “Dziļlejās” esošās slēpošanas trases “Kamparkalns” īpašnieks Almants Kalniņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka patlaban, spriežot pēc laikapstākļiem, kalna darbība varētu tikt sākta nākamajā otrdienā vai trešdienā. Viņš piebilda, ka laicīgu trases darbību “Kamparkalnam” traucē arī tehniskas problēmas, kuras pašlaik tiek risinātas.

Kalniņš norādīja, ka šobrīd uz kalna pārtraukta sniega pūšana, jo gaisa temperatūra ir -2 grādi, kas sniega ražošanu padara ekonomiski neizdevīgu. Tomēr viņš sacīja, ka to varētu atjaunot naktī no piektdienas uz sestdienu, kad tiek solīti -6 grādi. “Atjaunosim pūšanu, un tālāk viss atkarīgs no sinoptiķu solītā,” skaidroja “Kamparkalna” īpašnieks, norādot, ka trases darba uzsākšanas laiks varētu tikt precizēts pirmdien “Kamparkalna” mājaslapā.

Savukārt atpūtas parka “Rāmkalni” tehniskais direktors un valdes loceklis Andis Jansons aģentūrai LETA sacīja, ka parks vēl joprojām gaisa temperatūras dēļ nav gatavs atvērt slēpošanas trasi. Kaut arī sinoptiķi nedēļas nogalē sola zemas gaisa temperatūras, vēl joprojām nav skaidrs, kādi laikapstākļi būs nākamās nedēļas nogalē. Jansons pieļāva, ka sniegu “Rāmkalnu” slēpošanas trasē varētu sākt pūst sestdien.

Vienlaikus Baldones pagastā esošā ziemas atpūtas kompleksa “Riekstukalns” mājaslapā publiskotā informācija liecina, ka patlaban tā slēpošanas trases nestrādā. Komplekss sniegu ražo no trešdienas rīta, tomēr solītās gaisa temperatūras nav pietiekami zemas, lai būtu iespējams to pietiekami saražot. Vienlaikus publikācijā teikts, ka “Riekstukalna” pārstāvji cer slēpošanas trases atvērt svētdien, tomēr par to vēl nav pietiekami lielas skaidrības.

Kā ziņots piektdienas rītā Latvijas galējos austrumu novados izklīduši mākoņi un gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -6..-7 grādiem. -7 grādi ir līdz šim zemākā gaisa temperatūra šajā ziemā Latvijā; septiņu grādu sals tika reģistrēts arī Pirmajos Ziemassvētkos Valkā.

Turpmākajās diennaktīs sals Latvijā pastiprināsies, bet prognozes par to, cik zemu noslīdēs gaisa temperatūra, ir atšķirīgas. Dažviet Vidzemē un Latgalē, ja debesis ilgstoši būs skaidras, tuvākajās naktīs iespējams aukstums līdz -15..-17 grādiem.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdienas rītā visā Latvijā, izņemt Rīgas jūras līča rietumu piekrasti, gaisa temperatūra bija -3..-5 grādi. Sals ļāva uzsākt sniega ražošanu vairākām slēpošanas trasēm, tostarp sniega pūtēji iedarbināti “Žagarkalnā”, “Ozolkalnā”, “Reiņa trasē”, “Fischer” slēpošanas centrā, “Gaiziņā” un “Milzkalnā”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri