Valmieras Ziņas

Braukšanas prieka noslēpums – tīrība un komforts

Automobiļa salons daļai vadītāju pielīdzināms otrajām mājām: tur mēs ēdam, guļam, pavadām daudz darba laika un brīvā laika daļu. Tomēr īstās mājas mēs cenšamies sakārtot daudz biežāk nekā automobiļa salonu. Ne vienmēr padomājam, ka komfortu un braukšanas prieku nosaka arī tīra vide.

Iekšpuse un ārpuse

Atzīstiet, ka komforts lielā mērā atkarīgs no nevainojamas automobiļa iekšpuses un ārpuses tīrības. Jauni iegādātu automobili vēlamies aprūpēt labāk un uzmanīgāk. Tomēr ir svarīgi neaizmirst regulāru aprūpi arī vēlāk, jo īpaši tajā gadījumā, ja jūs kādu laiku neesat vadījis automobili. Automobiļu spoguļi, priekšējais stikls, lukturi, virsbūve un salons būtu jātīra, jāmazgā vismaz reizi mēnesī.

Estētika – nav viss

Neaprobežojieties tikai ar automobiļa estētisko izskatu! Lieliski, ja jums patīk bieži mazgāt automobiļa virsbūvi, bet ir ļoti svarīgi neaizmirst arī citu autodaļu kopšanu, it īpaši – ziemas beigās. Aukstajā laikā uz automobiļa virsmas neizbēgami nogulsnējas sāls. Tas ir virsbūves „ienaidnieks“, kas veicina rūsas rašanos. Ieteicams rūpīgi mazgāt virsbūvi un visus dobumus, automobiļa apakšdaļu, motora pārsegu, slieksni, pat motora virsmu – sāls un mitrums samazina šīs detaļas kalpošanas laiku. Neaizmirstiet, ka šie minētie netīrumi var negatīvi ietekmēt automobiļu spoguļus, stiklus.

Tāpat pārbaudiet automobiļa šasiju, balstiekārtu. Bieži mainoties gadalaikiem. ir nepieciešams līdzsvarot riteņus  – nelabvēlīgi ceļa apstākļi, piemēram, bedres – disbalansē riteņu ģeometriju. Šī iemesla dēļ riepas nolietojas nevienmērīgi, kas rada ievērojamas izmaksas. 

Pelējums – nav vēlams

Ja jums ir suns, bērni vai ciešat no elpošanas ceļu slimībām, alerģijas vai citām veselības problēmām, ir ieteicams pilnībā iztīrīt salonu. Vajadzētu biežāk mazgāt paklājus, nomainīt filtrus. Ziemā salonā uzkrājas mitrums, netīrumi un sāls. Ir ieteicams to izžāvēt un labi izsūkt ar putekļsūcēju, jo ieslēdzot kondicionieru netīrumi var iekļūt elpošanas traktā. 

Ja laika apstākļiem paliekot siltākiem jūs vēlaties ieslēgt kodicionieri, bet izvairaties no tā, jo ātri saslimstat ar iesnām – īstā problēma var būt pelējuma sporu uzkrāšanās no mitruma, nevis pūšot auksto gaisu. Pastāv droši līdzekļi, kas pelējumu iznīcina  – tos var iegādāties spacializētos automobiļu veikalos, servisos.

Šķidrumi un automobiļu spoguļi

Eļļa, dzesēšanas šķidrumi, logu tīrītājs nav dārgi, bet nepieciešami, jo nodrošina veiksmīgu automobiļa darbību. Kā tīrīt spoguļus, vējstiklu, lukturus, ir atkarīgs no sezonas. Vasarā uz stikla nokļūst vairāk putekļu un insektu, ziemā  – sāls un netīrumi, tādēļ ir svarīgi pareizi izvēlēties logu tīrītājus, jo to aktīvās sastāvdaļas ir atšķirīgas. 

Automobiļu spoguļiem un stikliem vienmēr jābūt tīriem. Mazgājot stiklus, pamanīsiet ne tikai iešķēlumus un citus bojājumus, bet arī nodrošināsiet labāku redzamību. Ja spoguļi vai stikli ir ieplīsuši, saskrāpēti, nomainiet tos, jo ieplīsums var izplatīties. Neaizstājot tos ar jauniem, jūs radīsiet drošības risku. 

Vadītāja vieta: sēdeklis un spoguļi

Nodrošinot labu automobiļa stāvokli, parūpējieties arī par sevi. Automobiļu spoguļi, sēdeklis ir pareizi jānoregulē  – tad vadītājs patiešām varēs atpūsties, sajust braukšanas prieku. Noregulējiet sēdekli tā, lai tas pieskaras lielākajai daļai ķermeņa. Tā sēžot, jūs ilgāku laiku neizjutīsiet kāju, muguras, sēžamvietas nogurumu. 

Jāņem vērā arī stūres stāvoklis. Pārbaudiet, vai nospiežot sajūga pedāli, kreisā kāja paliek nedaudz saliekta, bet papēdis balstās pret grīdu. Šāda sēdēšana arī nodrošina mazāku nogurumu. 

Pareizs sēdekļa atzveltnes stāvoklis ir tāds, ka vadītāja mugurkauls atgādina S burtu. Nebīdiet atzveltni pārāk tālu atpakaļ vai uz priekšu, un šis stāvoklis veidosies pats par sevi. Ja plaukstas locītavas pieskaras stūres rata augšai, bet rokas ir nedaudz saliektas – jūs sēžat pareizi. 

Sāna spoguļos jums vajadzētu redzēt nelielu automobiļa sānu daļu un daudz lielāku daļu  no ceļa blakus un aiz automobiļa.

Papildu priekšmeti

Ja vēlaties būt gatavi visām dzīves situācijām, automašīnā uzglabājiet saulesbrilles, navigācijas sistēmu. Noderēt var arī papildu automobiļu spoguļi, jo transportlīdzeklim jābūt maksimāli komfortablam un drošam. Šī iemesla dēļ ir vērts padomāt par visiem komforta faktoriem un iegādāties nepieciešamos priekšmetus – tas, kā mēs jūtamies, vadot automobili, ir ļoti atkarīgs no pūlēm. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ziemeļvidzemes internātpamatskola aicina darbā direktora vietnieku/-ci audzināšanas jomā. Prasība pretendentam: - augstākā pedagoģiskā izglītība, - darba pieredze iestādes pedagogs vai vadošā amatā, - labas latviešu valodas zināšanas, - prasme strādāt ar biroja un mūsdienīgu sakaru tehniku, - prasme vadīt, būt uzņēmīgam, atbildīgam,neatlaidīgam, - psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Galvenie darba pienākumi: - plānot un vadīt kvalitatīvi audzināšanas procesu, - nodrošināt savlaicīgu dokumentu pārraudzību, - atbalstīt un veidot veiksmīgu sardarbību ar darbiniekiem, audzēkņiem un audzēkņu vecākiem. Piedāvājam: - pilnu slodzi 40 h nedēļā, - profesijas pilnveidošanos, - teicamus darba apstākļus un draudzīgu kolektīvu. Tālrunis informācijai-26423042 Pieteikumu dokumentus -motivācijas vēstuli, CV un izglītību dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu ziemeļvidzeme@kocenunovads.lv līdz 2018.gada 24.augustam plkst.16.00 Profesija: SKOLAS DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas iela 5, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov., un Dauguļu skola, Dikļu pagasts, Kocēnu novads Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-08-24 Darba sākšanas datums: 2018-08-27 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri