Valmieras Ziņas

Beverīnas novadā viesojušies pārstāvji no Giterslo apriņķa

Saistībā ar Valmieras un Giterslo 25 sadraudzības jubileju, 8.septembrī pie Beverīnas novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem viesojās trīs pārstāvji no Giterslo. Beverīnas novada pašvaldību pārstāvēja izpilddirektore Egita Biša, kā arī darba drošības speciālists Vidars Vilmuts un pārstāvji no novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas.

Ierodoties vizītē uz novadu, vācu viesi bija ieinteresēti ne tikai diskutēt par attīstību un aktualitātēm brīvprātīgo ugunsdzēsēju nozarē, bet arī apskatīt Beverīnas novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju automašīnu un apspriest iespējas uzlabot sadarbību nākotnē. No sākuma viesi tika iepazīstināti ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju darba specifiku novadā.

Viesi atzina, ka samaksājot par izsaukumu un nodrošinot dzīvības apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem, ir labas iespējas piesaistīt brīvprātīgos, jo Latvijā nepastāv likums, kas regulētu brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību no finansiālā viedokļa. Viesi aicināja dalīties ar šo pieredzi brīvprātīgo piesaistīšanā ar citiem novadiem.

Pārstāvji no Giterslo pēc tam devās nelielā vizītē arī pie citu novadu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem – Ēvelē, Burtniekos, Ipiķos, Naukšēnos un Dikļos.

Tās pašas dienas rītā Giterslo apriņķa landrāts Svens Georgs Adenauera kungs kopā ar Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Māri Zvirbuli un citiem viesiem devās sēņot mežā. Šāda laika pavadīšanu vācu viesu uzskata par ļoti ekskluzīvu iespēju.

Sestdien, 9.septembrī, notika Valmieras rajona BUB kopsapulce kopā ar vācu kolēģiem, kur piedalījās arī Sergejs Melngāršs kā pārstāvis no Beverīnas novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem. Šajā tikšanās reizē tika pārrunāta sadarbība ar vācu partneriem 25 gadu garumā, apspriesta turpmākā sadarbība nākotnē un finansiālā atbalsta iespējas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kādus ierobežojumus jāievieš Valmieras centra stāvlaukumos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri