Valmieras Ziņas

Baudot vasaru, uzmanies no kabatzagļiem!

Ir vasaras vidus un mūzikas festivāli, sporta pasākumi, gadatirdziņi un citi izklaides pasākumi rit pilnā sparā. Dodoties izklaidēties šovasar, atceries pasargāt sevi no kabatzagļa. Eiropas Noziedzības novēršanas tīkls kopš šā gada maija ir uzsācis Eiropas mēroga kampaņu pret kabatzādzībām masu pasākumos. Arī mēs – Latvijas Valsts policija – esam vienojušies kampaņā, atgādinot galvenos drošības nosacījumus. 

Kabatzādzības ir viens no senākajiem noziegumiem pasaulē. Upuri ne tikai zaudē materiālās vērtības, bet bieži vien arī pārdzīvo par sentimentālo zaudējumu un saskaras ar laika patēriņu, aizvietojot nozagto. Turklāt kabatzādzību izplatība veicina nedrošības sajūtu. Šī iemesla dēļ 25 Eiropas valstis, sadarbojoties ar Eiropas Noziedzības novēršas tīklu (EUCPN) un Eiropas Policijas biroju (Eiropolu), ir apvienojušas spēkus, uzsākot kampaņu #SargiSavasKabatas.

Latvijā kabatzādzību tendences ir līdzīgas kā citviet Eiropā. Garnadži savu upuri izvēlas no neuzmanīgāko vidus, un visbiežāk noziegumu izdara ļaužu pilnā vietā – sabiedriskajā transportā, to pieturvietās, tirgū, stacijā. Vasara garnadžiem ir labvēlīga ar kupli apmeklētājiem masu pasākumiem – gadatirdziņiem, mūzikas festivāliem un sporta pasākumiem, kur iedzīvotāji mēdz būt izklaidīgāki nekā ikdienā un vērtīgās mantas, visbiežāk – makus un mobilos telefonus, novietot zagļiem viegli pieejamā vietā, piemēram, bikšu vai svārku aizmugurējā kabatā vai somas ārējā kabatā.

Statistika rāda, ka vairāk nekā puse šāda veida noziegumu tiek izdarīts galvaspilsētā, kur ir lieli ļaužu pūļi. Rīgas reģionā 2016. gadā tika reģistrētas 75 kabatzādzības, gadu vēlāk – 77 kabatzādzības, savukārt šā gada pirmajos sešos mēnešos – 52 kabatzādzības.

Lai cīnītos ar šo noziegumu veidu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kabatzādzību apkarošanas grupa ik dienu strādā zagļu iecienītākajās vietās. Policisti ierastos zagļus jau atpazīst sejā un zina šādu personu rīcības psiholoģiju, tāpēc var tos identificēt vēl pirms nozieguma izdarīšanas.

Citos reģionos, ņemot vērā mazāku iedzīvotāju skaitu, kabatzādzības ikdienā ir mazāk izteikta problēma, piemēram, atsevišķos reģionos, kā Latgale vai Kurzeme, visa gada laikā tiek reģistrētas vien dažas kabatzādzības.  Taču jāatceras, ka līdz ar publisku pasākumu sezonu, kabatzādzību problēma var aktualizēties. Tāpēc vasaras sezonā iedzīvotāji aicināti saglabāt sevišķu vērību.

Lai nekļūtu par kabatzagļa upuri, ir jāatceras daži vienkārši ieteikumi:

  • Sabiedriskās vietās būt īpaši modram un vērīgam;
  • makus, telefonus un citas vērtīgas mantas glabāt iekškabatās;
  • vērtīgas mantas nelikt mugursomā;
  • rokassomas un plecu somas nēsāt priekšpusē un pēc iespējas tās pieturēt;
  • bez nepieciešamības nenēsāt līdzi daudz skaidras naudas un dot priekšroku norēķiniem ar kredītkarti;
  • neplātīties ar vērtīgajām mantām – naudu vai dārglietām;
  • ceļojot naudu sadalīt pa vairākām kabatām vai somām;
  • aizsargā savu mobilo tālruni ar PIN kodu.

Valsts policija aicina šos noteikumus ievērot katru dienu, lai tie kļūst par automātisku ikdienas paradumu. Esi gudrāks par kabatzagli un #SargiSavasKabatas!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ziemeļvidzemes internātpamatskola aicina darbā direktora vietnieku/-ci audzināšanas jomā. Prasība pretendentam: - augstākā pedagoģiskā izglītība, - darba pieredze iestādes pedagogs vai vadošā amatā, - labas latviešu valodas zināšanas, - prasme strādāt ar biroja un mūsdienīgu sakaru tehniku, - prasme vadīt, būt uzņēmīgam, atbildīgam,neatlaidīgam, - psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Galvenie darba pienākumi: - plānot un vadīt kvalitatīvi audzināšanas procesu, - nodrošināt savlaicīgu dokumentu pārraudzību, - atbalstīt un veidot veiksmīgu sardarbību ar darbiniekiem, audzēkņiem un audzēkņu vecākiem. Piedāvājam: - pilnu slodzi 40 h nedēļā, - profesijas pilnveidošanos, - teicamus darba apstākļus un draudzīgu kolektīvu. Tālrunis informācijai-26423042 Pieteikumu dokumentus -motivācijas vēstuli, CV un izglītību dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu ziemeļvidzeme@kocenunovads.lv līdz 2018.gada 24.augustam plkst.16.00 Profesija: SKOLAS DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas iela 5, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov., un Dauguļu skola, Dikļu pagasts, Kocēnu novads Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-08-24 Darba sākšanas datums: 2018-08-27 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri