Valmieras Ziņas

Atklāts desmitais Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!”

Piektdien, 21. aprīlī, tika atklāts Valmieras Viestura vidusskolā no desmitais Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!”.

“Divās festivāla dienās varēs noskatīties 32 izrādes, kuru dalībnieki ir no visas Latvijas – Saldus, Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas, Ikšķiles, Madonas, Aizputes, Ogres, Daugavpils, Siguldas, Ozolniekiem, Ludzas, Limbažiem, kā arī no Alūksnes, Amatas un Krāslavas novada. Šogad festivālā piedalīsies arī skolu teātris no Lietuvas,” norāda Valmieras Viestura vidusskolas Tautas teātra “Sprīdītis” režisors Roberts Segliņš.

Uzreiz pēc atklāšanas ceremonijas festivāla skatītājiem bija iespēja noskatīties pirmo no izrādēm mājinieku – Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” izrādi “Pavasara atmoda”. Informācija par pārējām izrādēm mājaslapā www.viesturi.edu.lv, sadaļā “Teātris”.

Galvenais festivāla mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību, motivēt radīt kvalitatīvas un mobilas izrādes bērniem un jauniešiem, piedāvājot dažādu žanru iestudējumus, kā arī sekmēt teātru režisoru profesionālo pilnveidi, veicinot savstarpējo pieredzes apmaiņu. Festivāla norisē ir iesaistīti profesionāli režisori un eksperti. Tā laikā tiek noteikti veiksmīgākie iestudējumi un labākie aktiermākslas sniegumi.

Šis ir festivāla jubilejas gads un organizatori ir ieplānojuši daudz dažādu pārsteigumu festivāla dalībniekiem, apmeklētājiem un skolu teātru režisoriem. Aktivitātes norisināsies gan Valmieras Viestura vidusskolā, gan Valmieras Kultūras centrā.

Festivāla organizatori ir Valmieras Viestura vidusskola sadarbībā ar Valmieras Izglītības pārvaldi, Valmieras Kultūras centru un Valsts izglītības satura centru.

Kopš 2008.gada Valmieras Viestura vidusskolas darbinieki organizē Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālu “…un es iešu un iešu!”. Pirmajā festivālā ar izrādēm piedalījās septiņi skolu teātru kolektīvi, bet pagājušā gada festivālā varējām skatīt 30 izrādes ar 450 dalībniekiem no visas Latvijas. Kopš 2008.gada pasākuma dalībnieku un izrāžu skaits pieaudzis četras reizes. Šogad plānots, ka festivālā piedalīsies 500 dalībnieku.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri