Valmieras Ziņas
makonis
16°C
Vējš: 6 m/s

Atbild iedzīvotāji: Kuras vietas Valmierā vajadzētu sakopt pavasara talkās

Valmierā ir sācies pavasara sakopšanas talku mēnesis. Portāls “Valmieras ziņas” devās pilsētas ielās, lai noskaidrotu iedzīvotāju domas par Valmieras vietām, kurām talkotājiem vajadzētu pievērst īpašu uzmanību.

aldis“Viss ir vairāk vai mazāk sakopts. Varbūt apkārtnē pie Memoriāla vajadzētu sarīkot talku. Arī pie Valterkalniņa un Rātsupītes,” uzskata Aldis.

 

 

 

Savukārt Marita domā, ka sakopšana nepieciešama zem galvenā tilta un tā apkārtnē.marita

 

 

 

 

 

aivisAivis, dodoties skriet, ievērojis, ka sakopšana nepieciešama teritorijā no J.Daliņa stadiona līdz Vanšu tiltam: “Tas ir kaitinoši, jo tur ir atkritumu urnas, bet vienalga ceļmalās mētājas atkritumi.”

 

 

 

Valmieras iedzīvotāja Vija pastāstīja, ka talku laikā vajadzētu sakopt apkārtni pie Pārgaujasvija ģimnāzijas: “Tur grāvītis tāds aizaudzis, krūmu daudz.”

 

 

 

 

antoninaToties Antoņina norādīja, ka talkot vajadzētu pie Valmieras Kultūras centra, tirgus laukuma un Pārgaujas aptiekas.

 

 

 

Vaicāti par iespējamām metodēm, ar kuru palīdzību varētu cīnīties pret piegružotājiem, Valmieras iedzīvotāji minēja tādas iespējas, kā novērošanas video kameru uzstādīšana vietās, kur visbiežāk piedrazo, papildus atkritumu urnu izvietošanu un biežāku talku rīkošanu.

Vairākkārt aptaujātie minēja arī kaimiņvalstu piemēru: gan Lietuvā, gan Igaunijā uzstādīti automāti, kuros var nodot tukšās pudeles un saņemt naudu. Tas cilvēkus mudinot savākt tukšo taru, nevis to atstāt kur pagadās.

Pavasara talku sakopšanas mēnesis Valmierā noslēgsies ar Lielo talku 23.aprīlī.

Arī jūs varat paust viedokli, kādas teritorijas jūsu dzīvesvietas apkārtnē vajadzētu sakopt, komentējot šo rakstu.

Mūsu partneri