Valmieras Ziņas

Arī Valmierā jaunieši iesaistās Latvijas simtgades svinību plānošanā

Ceturtdien, 28.aprīlī, Vidzemes Augstskolā notiek sadarbības saiets “LV 100 reģionu iespēlēšanās”, aicinot jauniešus kļūt par Latvijas valsts simtgades svinību veidotājiem Vidzemē.

“Tā ir dzimšanas diena mums visiem. Var teikt, ka esam izredzētie, jo varam piedzīvot šo nozīmīgo jubileju, turklāt to kopīgi veidot, tāpēc arī Latvijas valsts 100. dzimšanas dienas moto ir “Es esmu Latvija”. Dzimšanas diena būs ļoti daudzveidīga, tieši tāda, kādu to veidosim mēs katrs.

Vēlamies, lai tā ir tuva katram. Tāpat kā mūsu pašu dzimšanas dienās, kad izsakām pateicību tuviniekiem, uzpošam māju, paši rotājamies, aicinām ciemos draugus un radus – šādi būtu jādomā arī par Latvijas jubilejas svinēšanu,” klātesošos uzrunāja Jolanta Borīte, Latvijas valsts simtgades biroja reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja.

Pasākuma laikā organizatori iepazīstināja ar jau notiekošajām iniciatīvām un klātesošo iespējamo iesaisti tajos. Piemēram, ziedot brīvās stundas jubilejas svinību organizēšanai, iesaistīties “Baltā galdauta svētkos”, veikt kādu labu darbu un iepriecināt līdzcilvēkus Labo darbu nedēļā, izpētīt savu dzimtas koku, iestādīt ozolu, apceļot Latviju, dalīties stāstos par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem u.tml.

“Mūsu komitejas galvenie vārdi ir “rīcība” un “jaunietis”. Iesaistāmies ar jauniešu iniciatīvām, lai paši veidotu savas valsts simtgades pasākumus. Lai to paveiktu, sapratām, ka jādodas uz dažādiem Latvijas reģioniem. Latgalē dominē vietējais patriotisms, vēlme palīdzēt vecajiem ļaudīm, Zemgalē ir vēlme rīkot plaša mēroga festivālus, Kurzemē jaunieši grib Latvijas mēroga lielos pasākumus pielāgot un rīkot arī savā reģionā. Jauniešu domas ir dažādas, bet pamatprincips visur ir viens – mēs gribam veidot savas valsts svētkus,”

pastāstīja Artūrs Kurbatovs, Jauniešu rīcības komitejas pārstāvis.

“Svarīgākais, lai jaunieši apzinās, ka katrs mēs varam kaut ko darīt – lieli vai mazi svētki, tam nav nozīmes. Piemēram, 4.maijā gaidāmie “Baltā galdauta” svētki – te var piedalīties visi, kuri vēlas, un svētkus rīkot tādus, kādus paši vēlas. Cik dažādi ir Latvijas iedzīvotāji, tik dažādiem pasākumiem vajadzētu būt, godinot Latvijas simtgadi. Latviju mēs veidojam katrs pats,”

pastāstīja, Linda Vaškevica-Veita, Jauniešu rīcības komitejas pārstāve, papildinot, ka būtu svarīgi, lai iedzīvotāji šīs tradīcijas turpinātu arī pēc svinībām.

Arī jaunieši Valmierā izteica savas ieceres, kuras apspriestas, kopīgi meklējot veidus, kā idejas labāk realizēt. Valmierā jaunieši piedāvāja, godinot valsts simbolus, rīkot Latvijas nacionālo karnevālu, rīkot brīvdabas izrādes, kokļu svētkus, aicināt interesentus līdzdarboties tautas instrumentu veidošanas meistardarbnīcās, Lielo Talku rīkot divas reizes gadā, piedāvāt iespēju, esot laivā ezerā, klausīties mūzikas un dabas skaņās īpašos pasākumos, aptverot ezerus dažādās vietās Latvijā, radīt pilsētu un novadu ģerboņus no svecēm, rīkot sporta dienu visa vecuma cilvēkiem četras reizes gadā, “Cēsu stiprinieks” pasākuma ideju realizēt arī citās pilsētās, atbalstīt ideju un veidus katram interesentam iekopt savu dārziņu, kopīgi veidot dzimšanas dienas torti, bērniem saistošā veidā stāstīt par Latvijas vēsturi un rīkot 100 kilometru skrējienu.

Sadarbības saieti būs notikuši visos Latvijas reģionos – Zemgalē, Kurzemē, Latgalē un Vidzemē, maijā tie plānoti Rīgā, un tos organizē “LV100 Jauniešu rīcības komiteja”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

"Valmieras piens", AS ir Food Union grupas uzņēmums un viens no vadošajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Aicinām pievienoties komandai fasēšanas operatoru (-i). Darba pienākumi Sagatavot taru produkcijas iepildīšanai Pildīt produktu tarā, ievērojot svēršanas precizitāti Sekot fasēšanas iekārtas izmantošanai Veikt sanitārās apstrādes programmu Piedalīties gatavās produkcijas nosūtīšanas procesā Pārvietot smagumus līdz 25 kg Prasības kandidātiem Vidējā vai vidējā speciālā izglītība Vēlama darba pieredze pārtikas ražošanas uzņēmumā Derīga sanitārā grāmatiņa Iespēja strādāt maiņu darbu Mēs piedāvājam Dinamisku un atbildīgu darbu starptautiskā kompānijā Iespēju attīstīties un pilnveidoties profesionāli Sociālās garantijas Stabilu un konkurētspējīgu atalgojumu Papildu informācija: iesniegt CV un pieteikuma vēstuli līdz š.g. 24. janvārim uz e-pasta adresi: sannija.novika@foodunion.com. Sazināsimies ar kandidātiem , kuri atbilst norādītām prasībām . Darba uzsākšana nekavējoties. Profesija: KOMPLEKTĒTĀJS (IESAIŅOTĀJS) Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-01-24 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri