Valmieras Ziņas

Ar vērienīgu koncertprogrammu „Dvēseles 6 stīgas” jubileju svinēs izcilais ģitārists Aivars Gudrais

Savulaik jaudīgāko latviešu pop un rokmūzikas grupu ZODIAKS, SĪPOLI un TURAIDAS ROZE dalībnieki apvienojušies izcilu mūziķu komandā lai vienā koncertā, dažādās Latvijas vietās izdziedātu un izspēlētu savus labākos hītus, tādējādi sveicot šo grupu ģitāristu Aivaru Gudro 60. gadu jubilejā.

Pirmo reizi vērienīgais koncerts „Dvēseles 6 stīgas” izskanēs 6. maijā Ādažu kultūras centrā, vienkopus pulcējot draugus un domubiedrus: komponistus Mārtiņu Braunu un Jāni Lūsēnu, dziedātājus Zigfrīdu Muktupāvelu, Olgu Rajecku, Uģi Rozi, Zani Gudro un Ievu Sutugovu; mūziķus Raimondu Ozolu (vijole), Juri Kristonu (taustiņinstrumenti), Modri Laizānu (bass), Rūdolfu Dankfeldu (sitamie instrumenti), Andi Klučnieku (flauta, stabules) un  par Latvijas “zelta ģitāristu” dēvētais AIVARS GUDRAIS, kurš šajā dienā svinēs savu dzimšanas dienu.

Koncertos skanēs dziesmas un izcila instrumentālā mūzika no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades: „Lielais Alberts”, „Elpo”, „Nelaid, māte, bērnus mežā”, „Apvij rokas”, fināls no mūzikas kinofilmai „Pūt, vējiņi”, „Taisnība”, „Tēvu zeme” un daudzas citas.

„Viņa ģitāras skanējums tāpat kā īpašas balss tembrs ir atpazīstams un kļuvis par sava veida zīmi,” saka komponists Jānis Lūsēns, kurš ar Aivaru Gudro ir pazīstams kopš studiju laikiem Konservatorijā. “Aivara izcilā ģitārspēle deva spožu un kaislīgu krāsu kopējā skanējumā gan grupās „Sīpoli” un „Turaidas Roze”, un izteikti tas dominē sadarbībā ar komponistu Imantu Kalniņu.”

„Aivaru Gudro ilgus gadus pazīstu kā savdabīgas un smalkas skaņas veidotāju, un tembrāli viņš ir ļoti interesants mūziķis,” atzīst komponists Mārtiņš Brauns. Savukārt mūzikas žurnālists Uldis Rudaks atceras, ka „astoņdesmitajos gados Latvijā Aivars Gudrais bija ģitārists “uz izķeršanu”. Aivars uz skatuves no instrumenta stīgām spēj izvilināt skaņas, kas rada plūstošu skaņu ainavu. Šo Gudrā spēju un īpašo vibrāciju pazina un savās kompozīcijās izmantoja labākie latviešu komponisti, kuri vadīja rokgrupas – Mārtiņš Brauns Sīpolos, Jānis Lūsēns Zodiakā,  Imants Kalniņš Turaidas Rozē.”

Koncertā izskanēs vairākas instrumentālas kompozīcijas, ļaujot izbaudīt klausītājiem izcilo mūziķu – instrumentālistu muzicētprieku, visu laiku labākās dziesmas lielisku solistu sniegumā, izpildījumā piedaloties vairāku šo dziesmu komponistiem un kopumā tā būs dvēseliska un roķīga tikšanās klausītājiem ar sava laika un joprojām spožākajiem Latvijas mūziķiem.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Aivara Gudrā jubilejas koncerti notiks:

6.maijā Ādažu kultūras centrā, 10.maijā Jelgavas kultūras namā, 11.maijā Valmieras kultūras centrā, 12.maijā Liepājas OC Rožu zālē, 18.maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī, 19.maijā Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, 2.jūnijā Latgales vēstniecībā „Gors”.

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina pieteikties uz Apmeklētāju pieņemšanas centra DOMES SĒŽU, KOMITEJU SEKRETĀRA/-es AMATU uz noteiktu laiku līdz 2020.gadam. Pieteikšanās līdz 7.maijam! Galvenie darba pienākumi: īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Valmieras pilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka, izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka darbu; sagatavot Pašvaldības pastāvīgo komiteju un domes sēžu materiālus: darba kārtības, protokolus, lēmumus. Publicēt tos Pašvaldības mājaslapā un dokumentu vadības sistēmā. Protokolēt Pašvaldības domes, pastāvīgo komiteju sēdes.  Nosūtīt domes lēmumus izpildītājiem un ieinteresētajām personām. Izpildīt Pašvaldības saistošo noteikumu sagatavošanas un publicēšanas procesu. Prasības kandidātam:   vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība sociālo zinātņu jomā; valsts valodas prasme augstākā līmenī; labas iemaņas darbā ar MS Office programmām (vēlama ātrrakstīšanas prasme); labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt gan individuāli, gan komandā; profesionāla attieksme pret darba pienākumiem. Piedāvājam: stabilu atalgojumu EUR 830 – 900 robežās un sociālās garantijas; labus darba apstākļus. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, LV-4201, ar norādi „Domes sēžu, komiteju sekretāra/-es amatam” līdz 2018.gada 7.maijam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207121. Profesija: Pašvaldības SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-05-07

Mūsu partneri