Valmieras Ziņas

Aicina uz tikšanos ar filmas “Mērijas ceļojums” režisori Kristīni Želvi

8. aprīlī plkst. 19.00 kinoteātrī “Gaisma” / 3D Cinema norisināsies Latvijas simtgades filmas “Mērijas ceļojums” īpašais seanss un tikšanās ar filmas režisori Kristīni Želvi.

Režisores Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma “Mērijas ceļojums” ir par neparastu likteni un personību – Mēriju Grīnbergu. Tas ir stāsts par jaunu sievieti, kura 2. pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekciju.

Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām. Ja nebūtu bijis Mērijas Grīnbergas, daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas – viņa bija vienīgā brīvprātīgā, kas 1944.gadā devās līdzi vilcienam ar Latvijas mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā. Vācu okupācijas spēki tās centās izvest, padomju okupācijas spēki atveda atpakaļ; Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam. Pateicības vietā par paveikto Mērija tika atlaista no darba muzejā un viņas turpmāko dzīvi pavadīja nerimstošās aizdomas.

Pats Mērijas ceļojums līdz šim bija noslēpums un mīkla, kas tiek atrisināta filmā. Šis ir stāsts par dzīvesspēku, pašaizliedzību, inteliģenci un izturību, kas palīdzējusi izdzīvot mūsu tautai un tās kultūrai.

Par filmas seansiem iespējams uzzināt www.3dcinema.lv, tālr. nr.: 64222641.

Mūsu partneri