Valmieras Ziņas

Aicina apmeklēt Mākslas dienu norises

Līdz 3.maijam Valmierā notiek Mākslas dienas, dažādās norises apvienojot tēmā “Dzimšana”. Šajā nedēļā aicina apmeklēt izstādi par iederēšanos un piederību, apgūt jaunas prasmes radošajā darbnīcā, teātra izrādē ļauties pasauli skatīt bērna acīm, piedalīties Taņas dzimšanas dienas svinībās, klātienē uzzināt, kas notiek Valmieras Mākslas vidusskolā, kā arī apmeklēt vairāk nekā 50 skolu teātru izrādes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

17.aprīlī plkst.17.00 mākslas “Galerijā Laipa” (Stacijas iela 37) tiks atklāta Toma Harjo personālizstāde “Patiesībā”. Tā ir refleksija par cilvēka alkām pēc iederības, viņa attiecībām ar ticību un reliģiju. Projekta “Patiesībā” pamatā ir mākslinieka ilgā pieredze kā Jehovas lieciniekam, kas savukārt sniedz iespēju runāt par mākslas robežām un mūsu iecietību pret citādo – ne tikai formāli, bet pēc būtības. Projekts “Patiesībā” guvis plaša mēroga atzinību, uzvarot laikmetīgās mākslas centra KIM? rīkotajā konkursā “Open Kim Call” 2018, kur šogad veidota T.Harjo personālizstāde. Izstāde apskatāma līdz 16.maijam. 

Ikviens interesents 18.aprīlis plkst.18.00 gaidīts Valmieras Jauniešu mājā (Mākslinieku iela 2) radošajā darbnīcā “Valmierietis uz koka”. Līdzi jāņem uz balta papīra izdrukāta fotogrāfija. Darbnīcā būs iespēja uzzināt, kā atainoto “pārnest” no papīra uz koka dēlīša. Rezultāts būs apskatāms Jauniešu mājā, bet pēc izstādes darbiņi nonāks pie to īpašniekiem.

No 19.aprīļa Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas izstāžu telpā būs skatāms fotostāsts “Viņas”, fotogrāfam Raivo Sarelainenam iemūžinot Vidzemes slimnīcas vecmātes.

20.aprīlī plkst.17.00 Valmieras integrētā bibliotēka pārtaps par teātri, jo Bērnu apkalpošanas nodaļā būs skatāma izrāde bērniem “Karnevāls un kartupeļu salāti”. Tas ir jaunākais režisora Jāņa Znotiņa darbs, veidots pēc A.Kivirehka tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Gan grāmata, gan izrāde runā par empātiju jeb spēju just to, ko jūt citi. Par bērnu iekļaušanos sabiedrībā, par viņu spēju pieņemt šīs pasaules noteikumus, cenšoties saglabāt savu būtību, savu unikalitāti (vietu skaits ierobežots, pieteikšanās bibliotēkā).

Savukārt 22.aprīlī plkst.18.00 Valmiermuižas klētī norisināsies Taņas dzimšanas dienas svinības, uz kurām ielūdz režisors Mārtiņš Eihe. Saimes kopā būšanas reizē sanākušie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, runā par pagātni, par nākotni un sabiedrību. Īstenās dzimšanas dienas svinībās neiztikt arī bez bagātīgi klāta galda. Izrādes pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas un pārdomas par Latviju 20.gadsimtā. Tās apkopotas projektā “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei”, kura iniciatori ir Gētes institūts Rīgā un Ģertrūdes ielas teātris. Izrādē piedalīsies aktieri Artūrs Čukurs, Jānis Kronis un Jana Ļisova, kā arī režisors Mārtiņš Eihe.

Sestdien, 21.aprīlī, no plkst.11.00 līdz 14.00 Valmieras Mākslas vidusskolā (Purva ielā 12) būs “Atvērtās durvis”, uz kurām aicināti gan bērni un jaunieši, gan viņu vecāki. Būs iespēja iepazīties ar skolu un tās piedāvātajām izglītības programmām. Klātesošie varēs radoši darboties grāmatiņu veidošanas darbnīcā. Būs skatāmas vairākas izstādes: 1.semestra darbi visās izglītības programmās un priekšmetos, kas atspoguļo mācību procesu; izstāde “Mana mazā grāmatiņa”, kurā tiks eksponēti skolas audzēkņu šī gada Valsts konkursa (Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem) 1.kārtas darbi – ilustrētas dzejas grāmatiņas; vidusskolas audzēkņu darbu izstāde “Burts. Vārds. Dzimšana”, kas tapusi par godu Latvijas simtgadei; starptautiskā Saldus mākslas plenēra 2017 dalībnieku darbi.

Nedēļas izskaņā, 20. un 21.aprīlī, ikviens aicināts uz skolu teātru svētkiem. Piedaloties vairāk nekā 850 bērniem un jauniešiem no visas Latvijas, Valmieras Drāmas teātrī un Valmieras Viestura vidusskolā būs skatāmas vairāk nekā 50 izrādes. Bērnu un jauniešu teātru festivāla “..un es iešu un iešu!” atklāšana Valmieras Drāmas teātrī 20.aprīlī plkst.10.00, pēc tam līdz pat 19.00 teātrī un sestdien no plkst.8.10 līdz 19.00 Valmieras Viestura vidusskolā būs skatāmas Latvijas simtgadei veltītas izrādes: R.Blaumaņa “Maija”, A.Brigaderes “Sprīdītis”, M.Stārastes “Pelēkais Namiņš”, I.Ziedoņa “Saprast taureņu brīvību”, K.Skalbes “Ziemeļmeita”, V.Belševicas “Bille” un citas, tajā skaitā uzvesti arī ārzemju autoru darbi. Jau otro gadu pēc kārtas festivālā piedalīsies arī skolu teātris no Lietuvas. Festivāla programma skatāma šeit.

Par Valmieras Mākslas dienu “Dzimšana” norisēm vairāk var uzzināt Valmieras mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Kultūra” un Valmieras Tūrisma informācijas centra mājaslapā www.visit.valmiera.lv.

Mākslas dienas organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras Mākslas vidusskolu, Valmieras Mūzikas skolu, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, biedrību “Valmieras attīstības aģentūra”, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valmieras Drāmas teātri, mākslas “Galerija Laipa”, kinoteātri “Gaisma”, Valmiermuižas kultūras biedrību, koncertzāli “Valmiera” un citiem partneriem. Informatīvi atbalsta Valmieras Ziņas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešama vēl viena pašapkalpošanās automazgātava?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina pieteikties uz Apmeklētāju pieņemšanas centra DOMES SĒŽU, KOMITEJU SEKRETĀRA/-es AMATU uz noteiktu laiku līdz 2020.gadam. Pieteikšanās līdz 7.maijam! Galvenie darba pienākumi: īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Valmieras pilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka, izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka darbu; sagatavot Pašvaldības pastāvīgo komiteju un domes sēžu materiālus: darba kārtības, protokolus, lēmumus. Publicēt tos Pašvaldības mājaslapā un dokumentu vadības sistēmā. Protokolēt Pašvaldības domes, pastāvīgo komiteju sēdes.  Nosūtīt domes lēmumus izpildītājiem un ieinteresētajām personām. Izpildīt Pašvaldības saistošo noteikumu sagatavošanas un publicēšanas procesu. Prasības kandidātam:   vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība sociālo zinātņu jomā; valsts valodas prasme augstākā līmenī; labas iemaņas darbā ar MS Office programmām (vēlama ātrrakstīšanas prasme); labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt gan individuāli, gan komandā; profesionāla attieksme pret darba pienākumiem. Piedāvājam: stabilu atalgojumu EUR 830 – 900 robežās un sociālās garantijas; labus darba apstākļus. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, LV-4201, ar norādi „Domes sēžu, komiteju sekretāra/-es amatam” līdz 2018.gada 7.maijam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207121. Profesija: Pašvaldības SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-05-07

Mūsu partneri