Valmieras Ziņas

6 soļi, kas palīdzēs atbrīvoties no parādiem

Nē, šī nebūs brīnumrecepte, kas liks izgaist jūsu kredītiem. Tādu diemžēl mēs nezinām. Atbrīvošanās no kredītiem vienmēr ir process, kas prasa laiku un arī paša kredītņēmēja apņēmību, aktīvu rīcību. Tāpēc apkopojām dažus soļus, kas ātrāk palīdzēs tuvoties savam mērķim — no kredītiem brīvai dzīvei

 1. Plāno savas finanses
  Pirmais solis ir svarīgs — apstāties un drosmīgi ieskatīties savā makā. Ieraudzīt reālo situāciju. Ienākumi, izdevumi, kredītmaksājumi — apzinies situāciju un savas kopējās parādsaistības. Cik ātri pašreizējā tempā kredīti tiks atmaksāti? Ja šķiet, ka tas ir pārāk ilgi, tad ir laiks rīkoties, lai situāciju pasteidzinātu.
 1. Izglītojies un palielini savu finansiālo pratību
  Ja esošie paradumi nav nesuši labus rezultātus, tad ir skaidrs, ka ir kaut kas jāmaina — jāuzlabo sava finanšu pratība. Varbūt var noderēt kāda laba grāmata vai internetā atrodama informācija. Mācoties par finansēm, var iegūt jaunas zināšanas, ko izmēģināt savā ikdienā. Tas var palīdzēt veikt ienākumu, izdevumu uzskaiti, plānot pirkumus, samazināt izdevumus utt.
 1. Tērē mazāk naudas
  Tas ir loģiski — ja gribi ātrāk atmaksāt parādus, jāsāk tērēt mazāk, lai šo naudu novirzītu maksājumiem. Padomājiet, kuras pozīcijas izdevumos var samazināt vai izņemt pavisam. Lai gan tas var būt grūti un var nākties samazināt savu komfortu, tomēr tas ir tā vērts. Ja dzīvo viens, ja nav jārūpējas par bērniem, tad tas ir daudz vieglāk. Kādu laiku izvēlēties askētiskāku un mazāk patērējošu dzīvesveidu, lai sakārtotu savas finanses.
 1. Palielini savus ienākumus
  Pelni vairāk — to vienmēr ir viegli pateikt. Kā to izdarīt? Te jābūt radošiem un arī apņēmīgiem. Vairāk naudas neradīsies, ja paši nerīkosieties. Varbūt ir iespēja paņemt kādu papildu darbu, varbūt ir laiks riskēt un pieteikties labāk apmaksātam amatam? Varbūt varat palielināt maksu par saviem pakalpojumiem? Katra situācija ir individuāla, tāpēc jāskatās, kādas ir jūsu iespējas, ko varat izmantot, lai nopelnītu vairāk.
 1. Pārkreditācija var samazināt kredītprocentus
  Situāciju var uzlabot arī pārkreditācija. Ja šķiet, ka aizdevēju procenti ir pārāk lieli, tad pārkreditācija ir laba doma. Tādā veidā var iegūt izdevīgāku aizdevuma procentu likmi. Piemēram, pie aizdevēja “Latvijas Hipotēka” pārkreditācija iespējama pat ar 2,5% aizdevuma likmi. Pārkreditācija arī ļauj izbeigt kredītsaistības ar nevēlamu aizdevēju un nonākt pie tāda, kurš var piedāvāt izdevīgākus risinājumus.
 1. Esi pacietīgs
  Iespējams, šis ir pats svarīgākais punkts. Brīnumi nenotiek un kredīti nepazūd vienā dienā. Atkarībā no tā, kāda ir jūsu situācija, tas var prasīt pat vairākus gadus, lai iegūtu no kredītiem brīvu dzīvi. Jārēķinās, ka šajā laikā būs kādas neērtības vai nāksies no kaut kā atteikties, bet nevajag pazaudēt savu mērķi un iemeslus, kāpēc to darāt.

Ko iegūsiet, ātrāk atbrīvojoties no kredītiem?

Ieguvumi noteikti būs tā vērti, lai šo ceļu uzsāktu. Jūs iegūsiet finansiālo brīvību un iespēju daudz drosmīgāk lemt par savu dzīvi — darbu, karjeru, attiecībām. Tāpat arī izzudīs viens no būtiskākajiem stresa avotiem jūsu dzīvē — kredīti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ziemeļvidzemes internātpamatskola aicina darbā direktora vietnieku/-ci audzināšanas jomā. Prasība pretendentam: - augstākā pedagoģiskā izglītība, - darba pieredze iestādes pedagogs vai vadošā amatā, - labas latviešu valodas zināšanas, - prasme strādāt ar biroja un mūsdienīgu sakaru tehniku, - prasme vadīt, būt uzņēmīgam, atbildīgam,neatlaidīgam, - psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Galvenie darba pienākumi: - plānot un vadīt kvalitatīvi audzināšanas procesu, - nodrošināt savlaicīgu dokumentu pārraudzību, - atbalstīt un veidot veiksmīgu sardarbību ar darbiniekiem, audzēkņiem un audzēkņu vecākiem. Piedāvājam: - pilnu slodzi 40 h nedēļā, - profesijas pilnveidošanos, - teicamus darba apstākļus un draudzīgu kolektīvu. Tālrunis informācijai-26423042 Pieteikumu dokumentus -motivācijas vēstuli, CV un izglītību dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu ziemeļvidzeme@kocenunovads.lv līdz 2018.gada 24.augustam plkst.16.00 Profesija: SKOLAS DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas iela 5, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov., un Dauguļu skola, Dikļu pagasts, Kocēnu novads Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-08-24 Darba sākšanas datums: 2018-08-27 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri