Valmieras Ziņas

5 noderīgi padomi, izvēloties dārza mēbeles

Vasara jau ir gandrīz pusē, bet vēl neesi atradis īsto un piemērotāko iekārtojumu savam piemājas vai vasarnīcas dārzam? Ir pēdējais laiks izvēlēties skaistākās mēbeles, lai dārzā pavadītu karstās brīvdienas ar ģimeni un draugiem. Bet kā izvēlēties, ja mēbeles ir pieejamas tik dažādas, bet nav skaidrs, ko tieši vēlaties? Turpiniet lasīt rakstu un iepazīstieties ar 5 noderīgiem padomiem, kas palīdzēs, izvēloties dārza mēbeles!

Dārza mēbeles atšķiras pēc dažādiem aspektiem, tostarp formas, materiāla, izmēra un, protams, dizaina. Kā neapjukt piedāvājumā un izvēlēties salīdzinoši labāko?

Sāciet ar ideju!

Visa pamatā ir ideja par dārza iekārtošanu. Nav svarīgi, vai esat iedvesmojušies no kāda reklāmstenda vai gadu gaitā sapratuši, kā vēlaties iekārtot savu zaļo atpūtas stūrīti. Vislabāk iekārtošanas darbos veiktos, ja esat izlēmuši:

 1. kāds būs iekārtojums;
 2. cik masīvām jābūt mēbelēm;
 3. kāds būs segums iekārtotajā dārza daļā.

Atcerieties, ka dārzā mēbeles vislabāk izskatīsies, ja būs atbilstoša izmēra un materiāla. Piemēram, lielā dārzā labāk izskatīsies masīvas koka mēbeles, bet mazdārziņā – trauslākas mēbeles.

Foto: Shutterstock.com

Materiālam ir nozīme!

Lai nenāktos vilties, ieteicams saprast, kāda materiāla mēbeles vēlaties. Nav laba vai slikta materiāla – atšķirīga materiāla mēbeles ir paredzētas dažādiem laikapstākļiem, un tāpēc arī to kalpošanas laiks ir atšķirīgs. Daži piemēri:

 • koka mēbeles ir izturīgas un stabilas, taču tās ieteicams apstrādāt ar lineļļas pernicu, laku, beici vai specializētu krāsu koka virsmām, kas ļauj ilgāk kalpot izvēlētajam dārza objektam, atrodoties zem klajas debess;
 • metāla mēbeles ir ļoti izturīgas, un to mūžs būs garš, taču jāatceras, ka siltākās vasaras dienās tās krietni vairāk uzkarsīs, īpaši tad, ja tās sasniegs tieši saules stari;
 • pītas mēbeles ir vieglas, ērtas un salīdzinoši ilgi kalpo, taču jābūt uzmanīgiem tās pārvietojot, lai pasargātu tās no bojājumiem.

Būtiska ir arī dārza mēbeļu uzglabāšana. Kas par to jāzina?

Foto: Pixabay.com / Engin_Akyurt

Uzglabājiet dārza mēbeles pareizi!

Jau pirms iegādes ir jāsaprot, kur glabāsiet dārza mēbeles gada aukstajā laikā. Tās nedrīkst palikt zem klajas debess, un ir svarīgi, lai telpa, kurā tās glabāsiet, ir:

 • sausa. Piemēram, koka mēbeles, kas glabātas mitrā vietā, vairāk nekā uz pusi samazina savu kalpošanas laiku;
 • pietiekami plaša. Ja vieta, kurā plānojat glabāt mēbeles, šķiet šaurāka nekā plānots, ieteicams iegādāties arī tādas dārza mēbeles, kas ir salokāmas. Tas ļaus samazināt nepieciešamo platību uzglabāšanas laikā;
 • droša. Nedrīkst aizmirst par garnadžiem, kas nereti ir gatavi aiznest no svešas mājas visu, kas nav piesiets. Noteikti novietojiet ziemas periodā dārza aprīkojumu zem slēgtām durvīm.

Kad esat noskaidrojuši, kur un kā glabāsiet dārza mēbeles, ko plānojat iegādāties, svarīgi apzināties ar iegādi gaidāmās izmaksas.

Foto: Pexels.com / Mikes Photos

Kādas ir vēlamās izmaksas?

Ir būtiski jau pirms iegādes rēķināties ar izmaksām, kas tiks saistītas ar atpūtas zonas labiekārtošanu. Saprotiet, cik daudz esat gatavi tērēt un uz ko iespējams ietaupīt, lai nepārmaksātu divreiz. Dārza mēbeļu cena būs atkarīga no to:

 1. veida;
 2. materiāla;
 3. izmēra.

Iegādājoties dārza mēbeles internetā, nereti tiek piedāvāta bezmaksas piegāde, kas ļauj pircējiem ietaupīt, iegādājoties mēbeles. Iekārtojot dārzu, ir jārēķinās arī ar papildus izmaksām, kas sākotnēji nav ieplānotas. Ne vienmēr realitātē ieceres atspoguļojas precīzi kā iztēlojies, tāpēc, iespējams, būs jāveic koriģēšanas darbi, kas varētu prasīt liekus ieguldījumus.

Dārza mēbeles – kur iegādāties?

Būtisks ieteikums ir saistīts tieši ar dārza mēbeļu iegādi. Jūsu īstā izvēle ir internetveikals Precesdarbam.lv, ja vēlaties iegādāties dažāda izmēra, formu un krāsu dārza mēbeles:

 • krēslus. Vai tas ir krēsls bērniem, pīts krēsls vai koka sols, tas viss ir pieejams vienuviet;
 • Plastmasas, metāla vai koka galdi, kas nu kuram tuvāks;
 • dārza komplektus. Tajos ietilpst krēsli un galdi, kas pieejami dažādos izmēros;
 • puķu kastes un pergolas. Izrotājiet savu pagalmu, terasi vai balkonu ar ziediem kastēs vai uz pergolām, ko novietot saulē apspīdētus vai zem jumta ēna – pēc jūsu izvēles;
 • mēbeles balkoniem. Gan soli, gan puķu un augu kastes – viss, lai ikdiena arī dzīvokļos būtu krāsaināka.

Ķeriet saules starus, kamēr vasara ir pašā tās plaukumā, atrodoties vien savas mājas pagalmā. Baudīt laisku atpūtu jaunas dārza mēbeles valgos – tas ir kas īpaši patīkams, tāpēc mēs iesakām neatlikt mēbeļu iegādi uz citu laiku! Lai iepazītos ar pilnu interneta veikala Precesdarbam.lv piedāvājumu, apmeklējiet mājaslapu!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā direktora vietnieku metodiskajā darbā (speciālās izglītības attīstības centra vadītāju) uz nenoteiktu laiku. Galvenie darba pienākumi: plānot, organizēt, vadīt speciālās izglītības attīstības centra darbu, nodrošinot metodiskā un kosultatīvā atbalsta sniegšanu, izglītojamo ar dzirdes traucējumiem visā Latvijas teritorijā un izglītojamo ar garīgās attīstības traucējumiem Vidzemes reģionā izglītošanai un iekļaušanai; izstrādāt projektu pieteikumus, vadīt/koordinēt starptautiskus (piemēram, Erasmus+, Nordplus) un nacionāla mēroga projektus speciālās izglītības jomā; nodrošināt informācijas uzkrāšanu un analīzi par skolas veiktajām darbībām izglītības jomā, sagatavot pārskatu par attīstības centra darbību; popularizēt attīstības centra darbību plašsaziņas līdzekļos un citos informācijas nesējos; piedalīties skolas attīstības plānošanā, mērķu un uzdevumu noteikšanā un īstenošanā. Nepieciešamā izglītība un prasmes: izglītība saskaņā Ministru kabineta noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju; atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; ne mazāk kā piecu gadu pedagoģiskā darba pieredze darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām; apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; pieredze starptautisku vai nacionālu projektu sagatavošanā un vadīšanā/ koordinēšanā; teicamas prasmes brīvi strādāt ar datoru un biroja tehniku; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, augsta saskarsmes kultūra un sadarbības prasmes. Piedāvājam: atbildīgu, interesantu un sociāli nozīmīgu darbu; vienu pilnu darba likmi (40 stundas nedēļā); atalgojumu saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem (tai skaitā papildu piemaksu par darbu īpašos apstākļos); ikgadējo atvaļinājumu 8 nedēļas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta/-u kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2018.gada 31.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā: iveta.klavina@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai 28388112 (skolas direktore Iveta Kļaviņa). Profesija: IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /ĢENERĀLDIREKTORA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS /PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-31

Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena“ struktūrvienība “PIENENĪTE “ aicina darbā uz noteiktu laiku PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU. Darba pienākumi: nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, atbilstoši pirmsskolas izglītības vadlīniju prasībām; plānot un organizēt savu darbu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; rūpēties par izglītojamo drošību; pilnveidot savas profesionālās kompetences; sadarboties ar izglītojamā vecākiem, sniedzot atbalstu izglītojamam mācīšanās procesā; veikt darbu saskaņā ar amata aprakstu. Prasības pretendentam: izglītība saskaņā ar MK noteikumu Nr.662 prasībām par pedagogiem nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme. Piedāvājam: interesantu , atbildīgu un radošu darbu (struktūrvienība “Pienenīte “ Georga Apiņa 5, Valmierā); stabilu un regulāru atalgojumu; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot CV: sūtot uz e-pastu: karliena@valmiera.edu.lv; iesniedzot personīgi Valmieras pilsētas 6.PII “Kārliena “ Rūpniecības ielā 16A. Tālrunis saziņai 29417075 (vadītājas vietnieks izglītības jomā Santa Cara). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-07-27

Mūsu partneri