Valmieras Ziņas

5 noderīgi padomi, izvēloties dārza mēbeles

Vasara jau ir gandrīz pusē, bet vēl neesi atradis īsto un piemērotāko iekārtojumu savam piemājas vai vasarnīcas dārzam? Ir pēdējais laiks izvēlēties skaistākās mēbeles, lai dārzā pavadītu karstās brīvdienas ar ģimeni un draugiem. Bet kā izvēlēties, ja mēbeles ir pieejamas tik dažādas, bet nav skaidrs, ko tieši vēlaties? Turpiniet lasīt rakstu un iepazīstieties ar 5 noderīgiem padomiem, kas palīdzēs, izvēloties dārza mēbeles!

Dārza mēbeles atšķiras pēc dažādiem aspektiem, tostarp formas, materiāla, izmēra un, protams, dizaina. Kā neapjukt piedāvājumā un izvēlēties salīdzinoši labāko?

Sāciet ar ideju!

Visa pamatā ir ideja par dārza iekārtošanu. Nav svarīgi, vai esat iedvesmojušies no kāda reklāmstenda vai gadu gaitā sapratuši, kā vēlaties iekārtot savu zaļo atpūtas stūrīti. Vislabāk iekārtošanas darbos veiktos, ja esat izlēmuši:

 1. kāds būs iekārtojums;
 2. cik masīvām jābūt mēbelēm;
 3. kāds būs segums iekārtotajā dārza daļā.

Atcerieties, ka dārzā mēbeles vislabāk izskatīsies, ja būs atbilstoša izmēra un materiāla. Piemēram, lielā dārzā labāk izskatīsies masīvas koka mēbeles, bet mazdārziņā – trauslākas mēbeles.

Foto: Shutterstock.com

Materiālam ir nozīme!

Lai nenāktos vilties, ieteicams saprast, kāda materiāla mēbeles vēlaties. Nav laba vai slikta materiāla – atšķirīga materiāla mēbeles ir paredzētas dažādiem laikapstākļiem, un tāpēc arī to kalpošanas laiks ir atšķirīgs. Daži piemēri:

 • koka mēbeles ir izturīgas un stabilas, taču tās ieteicams apstrādāt ar lineļļas pernicu, laku, beici vai specializētu krāsu koka virsmām, kas ļauj ilgāk kalpot izvēlētajam dārza objektam, atrodoties zem klajas debess;
 • metāla mēbeles ir ļoti izturīgas, un to mūžs būs garš, taču jāatceras, ka siltākās vasaras dienās tās krietni vairāk uzkarsīs, īpaši tad, ja tās sasniegs tieši saules stari;
 • pītas mēbeles ir vieglas, ērtas un salīdzinoši ilgi kalpo, taču jābūt uzmanīgiem tās pārvietojot, lai pasargātu tās no bojājumiem.

Būtiska ir arī dārza mēbeļu uzglabāšana. Kas par to jāzina?

Foto: Pixabay.com / Engin_Akyurt

Uzglabājiet dārza mēbeles pareizi!

Jau pirms iegādes ir jāsaprot, kur glabāsiet dārza mēbeles gada aukstajā laikā. Tās nedrīkst palikt zem klajas debess, un ir svarīgi, lai telpa, kurā tās glabāsiet, ir:

 • sausa. Piemēram, koka mēbeles, kas glabātas mitrā vietā, vairāk nekā uz pusi samazina savu kalpošanas laiku;
 • pietiekami plaša. Ja vieta, kurā plānojat glabāt mēbeles, šķiet šaurāka nekā plānots, ieteicams iegādāties arī tādas dārza mēbeles, kas ir salokāmas. Tas ļaus samazināt nepieciešamo platību uzglabāšanas laikā;
 • droša. Nedrīkst aizmirst par garnadžiem, kas nereti ir gatavi aiznest no svešas mājas visu, kas nav piesiets. Noteikti novietojiet ziemas periodā dārza aprīkojumu zem slēgtām durvīm.

Kad esat noskaidrojuši, kur un kā glabāsiet dārza mēbeles, ko plānojat iegādāties, svarīgi apzināties ar iegādi gaidāmās izmaksas.

Foto: Pexels.com / Mikes Photos

Kādas ir vēlamās izmaksas?

Ir būtiski jau pirms iegādes rēķināties ar izmaksām, kas tiks saistītas ar atpūtas zonas labiekārtošanu. Saprotiet, cik daudz esat gatavi tērēt un uz ko iespējams ietaupīt, lai nepārmaksātu divreiz. Dārza mēbeļu cena būs atkarīga no to:

 1. veida;
 2. materiāla;
 3. izmēra.

Iegādājoties dārza mēbeles internetā, nereti tiek piedāvāta bezmaksas piegāde, kas ļauj pircējiem ietaupīt, iegādājoties mēbeles. Iekārtojot dārzu, ir jārēķinās arī ar papildus izmaksām, kas sākotnēji nav ieplānotas. Ne vienmēr realitātē ieceres atspoguļojas precīzi kā iztēlojies, tāpēc, iespējams, būs jāveic koriģēšanas darbi, kas varētu prasīt liekus ieguldījumus.

Dārza mēbeles – kur iegādāties?

Būtisks ieteikums ir saistīts tieši ar dārza mēbeļu iegādi. Jūsu īstā izvēle ir internetveikals Precesdarbam.lv, ja vēlaties iegādāties dažāda izmēra, formu un krāsu dārza mēbeles:

 • krēslus. Vai tas ir krēsls bērniem, pīts krēsls vai koka sols, tas viss ir pieejams vienuviet;
 • Plastmasas, metāla vai koka galdi, kas nu kuram tuvāks;
 • dārza komplektus. Tajos ietilpst krēsli un galdi, kas pieejami dažādos izmēros;
 • puķu kastes un pergolas. Izrotājiet savu pagalmu, terasi vai balkonu ar ziediem kastēs vai uz pergolām, ko novietot saulē apspīdētus vai zem jumta ēna – pēc jūsu izvēles;
 • mēbeles balkoniem. Gan soli, gan puķu un augu kastes – viss, lai ikdiena arī dzīvokļos būtu krāsaināka.

Ķeriet saules starus, kamēr vasara ir pašā tās plaukumā, atrodoties vien savas mājas pagalmā. Baudīt laisku atpūtu jaunas dārza mēbeles valgos – tas ir kas īpaši patīkams, tāpēc mēs iesakām neatlikt mēbeļu iegādi uz citu laiku! Lai iepazītos ar pilnu interneta veikala Precesdarbam.lv piedāvājumu, apmeklējiet mājaslapu!

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri