Valmieras Ziņas

3 pazīmes, kas liecina, ka jāgādā jaunas ziemas riepas

Par laimi, ziemas riepas automašīnai nav jāpērk katru sezonu. Labas riepas var droši kalpot vairākus gadus. Cik ilgi tas būs, atkarīgs no dažādiem faktoriem — braukšanas paradumiem, nobraukuma, riepu kvalitātes, riepu glabāšanas apstākļiem. Tomēr ātrāk vai vēlāk pienāk brīdis, kad redzams — riepām ir bijusi pēdējā sezona, tās vairs nav izmantojamas.

Tagad, kad aktualitāte ir ziemas riepas, vairums auto īpašnieku skatīsies riepas no iepriekšējās sezonas, jo cerēs ar tām iztikt vēl šo ziemu. Tomēr jābūt uzmanīgiem un pareizi jānovērtē jau lietoto riepu stāvoklis, lai saprastu, vai tās būs drošas vēl vienai ziemai.

Svarīgi pamanīt faktorus, kas nepārprotami liecina, ka vecās ziemas riepas savu ir nokalpojušas un šoruden jāiegādājas jaunas.

1. Riepu protektora dziļums jau balansē uz atļautās robežas

Protams, ka protektora dziļums ir viens no galvenajiem un arī redzamākajiem faktoriem, kas nosaka to, vai ar šādām riepām drīkst piedalīties ceļu satiksmē.

Ziemas riepām minimālais protektora dziļums laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam ir 4 mm.

Ceļu policijai ir tiesības jebkurā brīdī veikt mērījumus, lai pārliecinātos, ka protektors ir atļautajā robežā. Tomēr te jāuzmanās, jo tie 4 mm jau ir pēdējā robeža, kas netiek uzskatīta par ļoti drošu. Jau tad, kad protektora dziļums ir zem 6 mm, vajadzētu domāt par jaunām riepām, ja tiešām grib saglabāt labu auto vadāmību un maksimālu drošību uz ceļa ziemas apgrūtinošajos apstākļos. Ja tagad konstatējat, ka vecajām ziemas riepām protektors ir tikai 4 vai 5 mm, tad diez vai ieteicams tās atstāt vēl šai gaidāmajai sezonai, labāk domāt par jaunu riepu iegādi.

Ja piedalās satiksmē ar auto, kam riepu protektors mazāks par normu, tad var sagādāt sev nepatikšanas — iekļūt negadījumā, kurā būsiet vainīgs, kā arī var nedarboties apdrošināšana, jo riepas nebūs atbilstošas valstī noteiktajai likumdošanai.

2. Riepu vecums jau ir robežā no 5 līdz 10 gadiem

Lai gan likums nenosaka, ar cik vecām riepām nedrīkst piedalīties satiksmē, tomēr riepu ražotāji un eksperti apgalvo, ka maksimālais laiks, kad riepas varētu atrasties ekspluatācijā, ir 10 gadi no to ražošanas brīža. Vēlāk jau riepām var būt tāds ietekmes faktoru kopums, kad nav iespējams izvērtēt to atbilstību drošībai.

Un te nav tik svarīgi, kāds ir protektors. Gumija pati par sevi tik daudzu gadu laikā zaudē savas īpašības. Visieteicamākais riepu izmantošanas laiks no ražošanas brīža ir 5 gadi. Ja pērkat jaunas ziemas riepas, kas ražotas pirms diviem gadiem un šo laiku stāvējušas noliktavā, tad viss ir kārtībā, tās nav uzskatāmas par vecām riepām, jo visintensīvākais riepu īpašību zudums sāks tad, kad tās nonāk reālā lietošanā.

Kā zināt, cik vecas ir jūsu auto ziemas riepas? Tas ir pavisam vienkārši, jo tas ir izlasāms marķējumā, kas ir obligāts uz katras riepas. Riepas sānu daļā atrodama četru ciparu kombinācija, kas norāda, kurā gadā un nedēļā riepa ražota. Piemēram, 1016 — tas nozīmē, ka riepa ražota 2016. gada 10. nedēļā.

3. Riepu gumija zaudējusi savas īpašības — saplaisājusi, izžuvusi

Dažādi ārēji faktori ietekmē riepu stāvokli, tas ir neizbēgami. Tomēr tas ir pašu ziņā, cik daudz un ātri tam atļaut notikt. Un vissvarīgākais ir riepas pareizi uzglabāt tajos mēnešos, kad tās netiek lietotas. Tās jātur tumšā un vēsā vietā, vislabāk tās glabāt guļus, it īpaši, ja tās ir ar visiem diskiem. Bez diskiem var stāvēt arī vertikāli.

Ja redzat, ka riepu gumija ir sausa, neelastīga, saplaisājusi, tas nozīmē, ka gumija ir zaudējusi savas īpašības, kas ziemā ir ļoti svarīgas. Ziemas riepas ir mīkstas. Ja tā nav un ir šādi bojājumi, tas liecina, ka riepas nav kvalitatīvas un drošas. Tās nevajadzētu izmantot, bet gan iegādāties jaunas ziemas riepas.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai vajadzētu ieviest referendumus pašvaldībās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ceļa posmā Brenguļi – Trikāta tiks uzklāts melnais segums (1)

Trešdien gaidāms vējains un pārsvarā saulains laiks

Jau divdesmito reizi norisinās Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Pabeigta īres namu būvniecība

Foto: Kokļu meistaru izstāde Kocēnos

SIA „VTU Valmiera”Reģ. Nr. 40003004220  aicina darbā TAKSOMETRA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI:· pasažieru pārvadāšana ar vieglo taksometru · pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · vidējā vai vidējā profesionālā izglītība ·B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs trīs gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · Valmieras pilsētas un tās apkārtnes ceļu pārzināšana · latviešu valodas un svešvalodas zināšanas (krievu, angļu vai vācu) UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Taksometra vadītājs” līdz 2018. gada 26. jūnijam (ieskaitot) iesniegt : · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tos ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00. Informācija 64229919 Profesija: TAKSOMETRA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-26

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā METINĀTĀJU Prasības:  profesionālā vidējā / arodizglītība metinātāja specialitātē  pieredze metinātāja (TIG) darbā  spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties  atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu  pieredze citos metināšanas veidos tiks uzskatīta par priekšrocību Piedāvājam:  Darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā  Regulāri izmaksātu, stabilu ikmēneša atalgojumu  Sociālās garantijas  Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu  Sakārtotu darba vidi  Iespējams atbalsts transporta izdevumu segšanā Papildus informācija:  Darba vieta- Valmiera  Darba laiks- maiņu/ summētais darba laiks Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz e-pastu darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235; 29413500. Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Profesija: LOKMETINĀTĀJS METINĀŠANĀ AR VOLFRAMA ELEKTRODU INERTĀS GĀZES VIDĒ (TIG) Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-02 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri