Valmieras Ziņas

25. augustā Burtniekos svinēs Burtnieka ezera svētkus

Sestdien, 25. augustā, Burtniekos, pie Burtnieku centra laivu kanāla, norisināsies Burtnieka ezera svētki. Tajos varēs piedzīvot baudījumu visām izjūtām – redzei, dzirdei, taustei, garšai un ožai. Svētkos būs gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāju labumi, degustācijas un tirdziņš “Gardu muti”, sportiskas un radošas aktivitātes, mūzika un iluzionisti Pecolli (Pezzoli) un citi mākslinieki krāšņajā ziepju burbuļu, lāzeru un specefektu šovā ““B” –The underwater bubble show”.

Uz skatuves

Skatuve atradīsies Burtnieka ezera krastā. Rosību plkst. 12.00 uz tās uzsāks ar jauno mākslinieku un Rencēnu pagasta kultūras nama kapelas “Rotas muzikanti” uzstāšanos. Tālāk uz skatuves kāps improvizācijas teātris “ViA gars”. Būs iespēja vērot arī radošo dienu “Ezera akordi” noslēguma koncertu, kurā jaunie ģitāristi atrādīs savas jauniegūtās prasmes. Dienas programmas noslēgumā – duets Henrijs&Laura.

Vakarpusē, ap plkst. 20.00, Burtniekos piedzīvosim izrādi, kas sava krāšņuma ziņā līdzinās Cirque du Soleil izrādēm. “”B” –The underwater bubble show”” režisējis un producējis Itālijas režisors, iluzionists Enrico Pezzoli, izrādē uzstāsies iluzionisti un ziepju burbuļu meistari Pecolli, kā arī talantīgi cirka žanra pārstāvji. Tās formāts ir cirks – teātris, kurā iesaista arī skatītājus.

Šova pamatā ir stāsts par cilvēka dzīvi. Tā var būt pelēka vai krāsaina. Šoreiz tā būs krāsaina! Notikumi aizved pelēko un steidzīgo cilvēciņu uz īpašu, krāsainu, dzīvespriecīgu vietu, kas saucas Bubblelandia (Burbuļlandija). Tā ir vieta, kur apstāties, pasapņot, ieklausīties, ieskatīties, papriecāties, atveldzēties, izsmieties, izbrīnīties, un tas ir tepat uz šīs planētas, un, precīzāk, tas ir mūsos pašos – mūsu dvēseles okeānā. Izrādē izmantoti  specefekti un jaunākie sasniegumi šovu vizuālajā mākslā – lāzeru telpiskie efekti, krāsainas dūmu kolonnas, zemie dūmi, liels daudzums ziepju burbuļu u.c. Kopumā izrādes specefektu aparatūru svars ir 15 tonnas… Būs interesanti gan bērniem, gan pieaugušajiem!

Burtnieka ezera svētku noslēgumā, no plkst. 23.00 līdz plkst. 00.00, uzstāsies Latvijas rokmūzikas pēdējās desmitgades jaudīgākā grupa “Dzelzs Vilks”. Būs iespēja dzirdēt arī  folkmūzikas apvienības “Jauno Jāņu orķestris” repertuāru.

Sportiskas un radošas aktivitātes

Saka, ka vislabākais veids, kā saglabāt piedzīvojumu garu, ir mesties aizvien jaunos, tāpēc ikvienam būs iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs gan krastā, gan uz ūdens. Kā jau pienākas ezera svētkiem, norisināsies makšķerēšanas sacensībās. Uz ūdens varēs gan SUPot, gan doties kruīzā ar pontonlaivu “Made Marija”. Turpat kanālā varēs vērot arī airēšanas slaloma sacensības.

Krastā norisināsies radošās darbnīcas, kurā varēs iepazīt dabu, ūdeni un uzzināt par norisēm ezerā. Bērniem būs sarūpētas arī citas jautras aktivitātes.

Interesenti varēs iepazīt Burtniekus foto-orientēšanās sacensībās, doties ekskursijā gida pavadībā “Burtnieku parks caur teikām un nostāstiem” (dalības maksa 2,00 eur/pers.), kā arī ieskatīties topošā Burtnieka ezera muzeja telpās, kur būs izstādīta foto izstāde.

Burtnieka ezera svētkos varēs satikt arī ZAAO vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai” vēstnešus. Viņi informēs par 100 labajiem vides darbiem Latvijai un piedāvās asināt prātu vides jautājumos. Visi erudīcijas spēles dalībnieki saņems īpašu sēklu paciņu un piedalīsies izlozē par Tallink jūras ceļojumu 4 personām!

Gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāju labumi, degustācijas un tirdziņš “Gardu muti”

Burtnieka ezera svētkiem par godu tirdziņš “Gardu muti” no Valmiermuižas pārcelsies uz Burtniekiem, un to kuplinās arī gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāji. Svētku apmeklētājiem no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 tiks piedāvātas gan gardas ēdamlietas un našķi ciemakukulim, gan dažādi amatnieku meistarstiķi, kas noderēs saimniecībā. Savukārt četri Vidzemes restorānu pavāri šajos svētkos sanākušajiem piedāvās degustēt īpašo “Livonijas garšu”. Tirgotājus tirdziņam aicinām pieteikties līdz 20. augusta plkst. 17.00, rakstot uz info@gardumuti.lv vai zvanot pa tālr. 27337798.

Plašāka informācija www.burtniekunovads.lv un Burtnieka ezera svētku Facebook.com lapā.

Burtnieka ezera svētkus rīko Burtnieku novada pašvaldība. Atbalsta: Valmiermuižas kultūras biedrība, “Vidzemes laivas”, biedrība “Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola”, biedrība “Vidzemes sporta asociācija”, SIA “MM Design”. “Livonijas garša” tirgus un degustācijas norisināsies “Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam” līdzfinansēta projekta “Livonijas kulinārajā mantojumā balstīta tūrisma produkta izveide un popularizēšana” (“Livonijas kulinārais ceļš”) ietvaros.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ziemeļvidzemes internātpamatskola aicina darbā direktora vietnieku/-ci audzināšanas jomā. Prasība pretendentam: - augstākā pedagoģiskā izglītība, - darba pieredze iestādes pedagogs vai vadošā amatā, - labas latviešu valodas zināšanas, - prasme strādāt ar biroja un mūsdienīgu sakaru tehniku, - prasme vadīt, būt uzņēmīgam, atbildīgam,neatlaidīgam, - psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Galvenie darba pienākumi: - plānot un vadīt kvalitatīvi audzināšanas procesu, - nodrošināt savlaicīgu dokumentu pārraudzību, - atbalstīt un veidot veiksmīgu sardarbību ar darbiniekiem, audzēkņiem un audzēkņu vecākiem. Piedāvājam: - pilnu slodzi 40 h nedēļā, - profesijas pilnveidošanos, - teicamus darba apstākļus un draudzīgu kolektīvu. Tālrunis informācijai-26423042 Pieteikumu dokumentus -motivācijas vēstuli, CV un izglītību dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu ziemeļvidzeme@kocenunovads.lv līdz 2018.gada 24.augustam plkst.16.00 Profesija: SKOLAS DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas iela 5, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov., un Dauguļu skola, Dikļu pagasts, Kocēnu novads Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-08-24 Darba sākšanas datums: 2018-08-27 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri