Valmieras Ziņas

10 ieteikumi lietotu auto pircējiem

Lietotas automašīnas iegāde var būt riskanta, tādēļ, lai auto izvēle nestu prieku, nevis raizes, ir jāņem vērā vairāki faktori, kas var veicināt veiksmīgu automašīnas iegādi. Lai palīdzētu izvēlēties labāko variantu, ir dažādi ieteikumi lietota auto iegādei, kas veidojušies, apkopojot vairāku autovadītāju pieredzi.

Lietota auto iegāde ir ļoti populāra, jo pat mazlietota automašīna ir izteikti lētāka un izdevīgāka, taču, tikpat daudz, cik priekšrocību, lietotu auto iegādei ir arī vairāki riski, kas jāņem vērā, lai izvairītos no liekiem tēriņiem.

Sagatavošanās pirms pirkuma noformēšanas

Jau pirms automašīnas iegādes varam veikt sagatavošanos, lai uzreiz izslēgtu automašīnas modeļus, kuri nav piemēroti mūsu vajadzībām, un tirgotājus, kuriem neuzticamies.

Automašīnas reputācija un cilvēku pieredze

Tā kā lietotas automašīnas parasti tirgū atrodas jau vairākus gadus, ir pieejami dažādi pieredzes stāsti par katras automašīnas plusiem un mīnusiem. Ja esat noskatījis kādu automašīnu, noteikti ievāciet par to informāciju no interneta resursiem, speciālistiem un citiem autovadītājiem. Tas ļaus ne tikai izsvērt, kādu lietotu auto izvēlēties, bet arī ļaus izvērtēt, vai tirgotāja piedāvāta cena ir adekvāta automašīnas vērtībai. Ja esat izvēlējies jau konkrētu automašīnu, varat palūgt tirgotājam arī automašīnas VIN jeb virsbūves numuru, kas ļaus pārbaudīt arī konkrētās automašīnas tehnisko vēsturi, tostarp nobraukumu, ikgadējās apskatēs konstatētos defektus un datus par īpašnieku maiņu.

Automašīnas cena – lētākais, ne vienmēr ir labākais

Lai izvairītos no kredītu sloga, daudzi cilvēki izvēlas pēc iespējas lētākas automašīnas, atbilstoši savām iespējām un budžetam, tomēr, pērkot lietotas automašīnas, mēs riskējam, ka automašīna var būt sliktā tehniskā stāvoklī. Tādējādi, it kā ietaupot pirkuma veikšanas brīdī, vēlāk mēs zaudējam daudz vairāk finanšu, ieguldot līdzekļus mašīnas remontos un uzturēšanā. Izvērtējot, cik lielu summu esat gatavs ieguldīt automašīnas iegādē, padomājiet divreiz, jo, iespējams, patēriņa kredīts auto iegādei ir labāks risinājums, nekā nelielo iekrājumu izmantošana, jo tādējādi varēsiet atļauties labāku un jaunāku automašīnu.

Tirgotāja reputācija

Pērkot lietotas automašīnas, jāņem vērā, ka, iegādājoties automašīnu pie nezināma pārdevēja, it īpaši, ja plānota auto pirkšana no privātpersonas, nevis oficiāla uzņēmuma, mēs esam mazāk pasargāti. Ja auto pēc iegādes saplīsīs, vai tiks atklāti papildus defekti, nevarēsim panākt, lai tirgotājs atdotu naudu vai segtu radušos zaudējumus.

Pirmkārt, nepērciet automašīnu no nepazīstamas privātpersonas. Bet, ja tomēr izlemjat to darīt, noteikti pārbaudiet informāciju par šo cilvēku. Izvēloties tirgotāju, jāņem vērā vairāki faktori:

 • vai tirgotājs ir oficiāls;
 • kāda ir tirgotāja reputācija;
 • vai tirgotāja piedāvātā cena ir atbilstoša tirgus cenām;
 • vai apmaksai tiek piedāvāts skaidras naudas maksājums vai pārskaitījums bankā;
 • tirgotāja uzvedība pirkuma veikšanas brīdī.

Īpaši jāuzmanās no privātpersonām, kas pieņem apmaksu tikai skaidrā naudā, jo šādos gadījumos mēs nevaram pārliecināties par tirgotāja identitāti, kā arī nav dokumenta, kas apliecinātu, ka pirkums ir veikts. Ja tomēr izvēlaties maksāt skaidrā naudā, noteikti esiet īpaši uzmanīgi, vairākkārt pārbaudiet mašīnas tehnisko stāvokli un vērojiet tirgotāju pirkuma veikšanas brīdī. Ja cilvēks plāno Jūs apkrāpt, var būt novērojama nervoza uzvedība, vēlme pasteidzināt pirkumu un izvairīšanās no specifiskiem jautājumiem. Ja saskatāt uzvedībā ko aizdomīgu, labāk atteikties no šī darījuma. Meklējot, kur nopirkt lietotu auto, varam atrast virkni piedāvājumu, tādēļ nebaidieties pazaudēt vienu darījumu, jo Jūs noteikti atradīsiet vēl citus auto, kas atbildīs Jūsu prasībām.

Automašīnas tehniskais stāvoklis

Pat zināmi un iecienīti tirgotāji mēdz pārdot automašīnas sliktā stāvoklī, taču tā var būt ne tikai tirgotāja ļaunprātība, bet arī pircēja neziņa par to, kas jāņem vērā katrā automašīnā. Piemēram, var būt automašīna, kas ir piemērota īsiem pārbraukumiem pa pilsētu, bet nav droša garām distancēm pa lauku ceļiem, tādējādi ir ļoti svarīgi pirkuma brīdī saprast savas vajadzības, un rūpīgi izrunāt ar tirgotāju visus tehniskos parametrus, kas Jums ir svarīgi.

Ņemiet līdzi zinošu cilvēku

Dodoties veikt pirkumu, noteikti ņemiet līdzi draugu vai jebkuru zinošu cilvēku, kura palīdzība auto iegādē būs īpaši noderīga. Cilvēks, kurš orientējas mašīnu tehniskajos parametros, ļaus Jums pārliecināties, vai automašīna ir labā stāvoklī. Pirms pirkuma veikšanas noteikti jācenšas arī veikt kaut nelielu izmēģinājuma braucienu, lai pārliecinātos, ka mašīnu ne tikai var iedarbināt, bet arī braukšanas laikā tā nerada aizdomīgus trokšņus, ir viegli vadāma un atbilst visām Jūsu prasībām.

Nepieņemiet pārsteidzīgu lēmumu

Izlemjot, kāds lietotu auto līzings, ir svarīgi izsvērt visus aspektus, tāpēc nesteidzieties ar lēmuma pieņemšanu un ņemiet vērā zemāk minētos ieteikumus:

 • ievāciet informāciju par pārdevēju;
 • izziniet izvēlētā automobiļa plusus un mīnusus;
 • klātienē rūpīgi pārbaudiet automašīnas tehnisko stāvokli;
 • pirkuma veikšanas brīdī paņemiet līdzi zinošu draugu;
 • pieprasiet iespēju veikt izmēģinājuma braucienu;
 • ja iespējams, pirms iegādes pārbaudiet auto pie uzticama mehāniķa;
 • rūpīgi pārbaudiet automašīnas dokumentus;
 • vērojiet pārdevēja uzvedību, vai pārdevējs neuzvedas aizdomīgi;
 • norēķinus veiciet tikai ar bankas pārskaitījumu;
 • noslēdziet pirkuma līgumu.

Ja kādā brīdī šaubāties par tirgotāja vai automašīnas drošību, vai iepriekš minētie ieteikumi lietota auto iegādei netiek izpildīti, atsakiet darījumu! Automašīnas iegāde ir finansiāli ļoti nozīmīgs solis, tādēļ esiet uzmanīgi, it īpaši jautājumos par automašīnas tehnisko stāvokli. Dažreiz izdevīga cena un skaista mašīnas āriene var nebūt pietiekami rādītāji, lai izdarītu izvēli.

Tāpat vēlreiz izsveriet, vai ar jums pieejamo budžetu varat atļauties automašīnu, kas būs labā stāvoklī un vēlāk neprasīs lielus izdevumus. Dažreiz ieguldījumi remontos izmaksā daudz vairāk, kā auto iegāde līzingā, tādēļ apdomājiet, vai līzinga noformēšana nav izdevīgāks risinājums, kā tūlītēja pirkuma veikšana. Automašīna tiek pirkta, kā ilgtermiņa ieguldījums, ar mērķi padarīt mūsu ikdienu ērtāku, tādēļ svarīgi izvēlēties labu, uzticamu automašīnu, kas atvieglos, nevis sarežģīs mūsu ikdienu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri